Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2012, Nr 7 (206) |


• Poczet szefów geodezji – od Piotrowskiego do Bujakowskiego • ISOK – test jakości chmur punktów, NMT i NMPT przyjętych do zasobu • ISOK od kuchni • Jak rozruszać rynek – mówi szef Polskiej Geodezji Komercyjnej Waldemar Klocek • Dorzynanie watah, czyli wykańczanie geodetów przez geodetów • 10 ...

powrót

Jerzy Przywara

Walka z wiatrakami

Walne Zgromadzenie GIG, Warszawa, 2 czerwca

Większy wpływ na kształt stanowionego prawa, likwidacja patologii w geodezji oraz konieczność stworzenia planu rozwoju geodezji i kartografii do 2030 roku – to najważniejsze postulaty niedawnego Walnego Zgromadzenia Geodezyjnej Izby Gospodarczej.

Wiele problemów, z jakimi Izba się boryka, wykonawcy geodezyjni sygnalizują od lat, nie znajdując jednak wsparcia u decydentów. Począwszy od kulawej legislacji, poprzez patologie w pracy urzędów, po antyrynkowe działania administracji.

Prezes GIG Bogdan Grzechnik za nienormalną uznał sytuację, w której główny geodeta kraju nie może swobodnie regulować spraw technicznych dotyczących wykonywania zawodu geodety (to w związku z wydanymi niedawno standardami technicznymi). Nie do zaakceptowania jest też, jego zdaniem, stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości ograniczające geodetom uprawnionym dostęp do ksiąg wieczystych, co utrudnia pracę i przekłada się na wyniki firm. Na rozwiązanie czeka wciąż problem kręgu wykonawców prac scaleniowych niesłusznie zawężonego do spółek należących do marszałków województw. Na odpowiedź czeka też pytanie: czy rozporządzenie w sprawie opłat jest zgodne z Konstytucją RP? Do tego katalogu doliczyć trzeba złą pracę niektórych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej czy podobnych jednostek należących do PKP. W przypadku ODGiK w Piasecznie, Gdańsku czy Pruszczu Gdańskim potrzebna była interwencja GIG, by WINGiK zajął się problemem. W przypadku ośrodków kolejowych nie wiadomo nawet, z kim rozmawiać, bo działają według iście partyzanckich zasad...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS