wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Lipiec 2012, Nr 7 (206) |


• Poczet szefów geodezji – od Piotrowskiego do Bujakowskiego • ISOK – test jakości chmur punktów, NMT i NMPT przyjętych do zasobu • ISOK od kuchni • Jak rozruszać rynek – mówi szef Polskiej Geodezji Komercyjnej Waldemar Klocek • Dorzynanie watah, czyli wykańczanie geodetów przez geodetów • 10 ...

powrót

Jerzy Przywara

Walka z wiatrakami

Walne Zgromadzenie GIG, Warszawa, 2 czerwca

Większy wpływ na kształt stanowionego prawa, likwidacja patologii w geodezji oraz konieczność stworzenia planu rozwoju geodezji i kartografii do 2030 roku – to najważniejsze postulaty niedawnego Walnego Zgromadzenia Geodezyjnej Izby Gospodarczej.

Wiele problemów, z jakimi Izba się boryka, wykonawcy geodezyjni sygnalizują od lat, nie znajdując jednak wsparcia u decydentów. Począwszy od kulawej legislacji, poprzez patologie w pracy urzędów, po antyrynkowe działania administracji.

Prezes GIG Bogdan Grzechnik za nienormalną uznał sytuację, w której główny geodeta kraju nie może swobodnie regulować spraw technicznych dotyczących wykonywania zawodu geodety (to w związku z wydanymi niedawno standardami technicznymi). Nie do zaakceptowania jest też, jego zdaniem, stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości ograniczające geodetom uprawnionym dostęp do ksiąg wieczystych, co utrudnia pracę i przekłada się na wyniki firm. Na rozwiązanie czeka wciąż problem kręgu wykonawców prac scaleniowych niesłusznie zawężonego do spółek należących do marszałków województw. Na odpowiedź czeka też pytanie: czy rozporządzenie w sprawie opłat jest zgodne z Konstytucją RP? Do tego katalogu doliczyć trzeba złą pracę niektórych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej czy podobnych jednostek należących do PKP. W przypadku ODGiK w Piasecznie, Gdańsku czy Pruszczu Gdańskim potrzebna była interwencja GIG, by WINGiK zajął się problemem. W przypadku ośrodków kolejowych nie wiadomo nawet, z kim rozmawiać, bo działają według iście partyzanckich zasad...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS