wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2012, Nr 5 (204) |


• Więźniowie interpretacji, czyli rozporządzenie ws. standardów a pomiary satelitarne • Teodolitem i piórem – wywiad z Wojciechem Albińskim • Zastosowanie LiDAR-u do opracowania map kolejowych • 20-lecie Polskiej Geodezji Komercyjnej • Urząd doskonały – dobór kadr i organizacja pracy w administracji geodezyjnej ...

powrót

Jerzy Przywara

Dahlta aktywna i kreatywna

Dwudniowe obchody 60-lecia Kół Naukowych Geodetów Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH (Kraków, 19-20 kwietnia) były okazją do poważnych dyskusji i podsumowań, ale także do dobrej studenckiej zabawy.

Centralnym punktem uroczystości było sympozjum poświęcone działalności Koła Naukowego Geodetów „Dahlta”. Gości powitała uczelniana orkiestra dęta w marszowym repertuarze. W Auli Głównej zebrali się studenci, pracownicy naukowi i absolwenci wydziału.

Dziekan prof. Marian Mazur (na fot.) podkreślił znaczenie koła w życiu wydziału, jego osiągnięcia oraz wpływ na integrację środowiska. Prof. Konrad Eckes, opiekun KNG, przytoczył słowa Stanisława Grzepskiego sprzed 450 lat opisujące profesję miernika. Odnosząc je do współczesności, powiedział, że geodezja jest misją zabezpieczającą z jednej strony prawa do informacji o środowisku, a z drugiej – prawa do własności.

Przewodniczący koła Szczepan Moskała stwierdził, że studenci mają teraz łatwiej niż ich poprzednicy 20 czy 30 lat wcześniej. By wyjechać za granicę, nie muszą organizować wielkich wypraw, do wyboru mają bowiem stypendia Erasmusa, praktyki AIESEC, zagraniczne spotkania studenckie czy konferencje. Jednak wymogi gospodarki rynkowej stawiają przed nimi nieznane wcześniej wyzwania. Aby sprostać konkurencji, muszą znać zarówno najnowsze technologie, jak i zasady organizacji pracy oraz zarządzania. Działalność w KNG w tym z pewnoś­cią pomaga – podkreślił...

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS