wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Luty 2012, Nr 2 (201) |


• Bałagan w hydrografii • Rozmowa z Adamem Mencwalem z zarządu Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska • Geodezyjne porządki w Krakowie, część II • Wywiad z Urszulą Marszałek-Michalską, pierwszą kobietą mierniczym górniczym w Australii • Zmiany w EGiB: decyzja rzadko, tylko gdy zasadna • Ochrona danych przestrzennych ...

powrót

Jerzy Królikowski

Innowacje Made in China

Produkty firmy CHC na polskim rynku

Kiedyś chiński sprzęt pomiarowy postrzegany był jako tandeta. Teraz geodeci kojarzą go z tanimi, acz przyzwoitymi kopiami zachodnich konkurentów, a dzięki firmie CHC wkrótce może stać się synonimem innowacyjności.

Spółka CHC powstała w 2003 roku w Szanghaju. Założyła ją grupka chińskich studentów wykształconych na renomowanych zachodnich uczelniach (np. uniwersytetach Stanforda i Nottingham), którzy po zakończeniu edukacji postanowili wrócić do ojczyzny. Pierwszy odbiornik satelitarny marki CHC trafił na lokalny rynek na początku 2004 roku. Po kilku latach spółka zdecydowała się zawalczyć o klientów zagranicznych, a jej produkty wyjątkowo dobrze przyjęły się na polskim rynku. Świadczy o tym fakt, że wyłączny krajowy dystrybutor produktów CHC, firma GPS.PL z Krakowa, już drugi rok z rzędu otrzymał tytuł najlepszego sprzedawcy w Europie. Pozycję tę jeszcze bardziej umocniło zeszłoroczne zamówienie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dostawę 187 odbiorników. Po dość burzliwej procedurze przetargowej ARiMR zdecydowała się na zakup 186 GIS-owych modeli CHC X20-B i jednego geodezyjnego CHC X90-E. Chińską spółkę z Polską wiąże również to, że właśnie u nas (a konkretnie w Centrum Geomatyki Stosowanej WAT) odbiornik RTK tej marki przeszedł pierwszą walidację zgodnie z normami ISO.
Ostatnio CHC coraz rzadziej korzysta z software’u i hardware’u zachodnich, renomowanych producentów. Zamiast tego próbuje wdrażać własne pomysły na odbiorniki satelitarne. Co istotne, chrzest bojowy przechodzą one w rękach polskich użytkowników...

Pełna treść artykułu w lutowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS