Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Grudzień 2011, Nr 12 (199) |


• O biciu głową w mur mówi wiceprezes GIG Rafał Piętka • Tezy do nowego Prawa geodezyjnego i kartograficznego przedstawia prezes GIG Bogdan Grzechnik • Jeszcze jedna próba, czyli dlaczego należy powołać samorząd zawodowy • Wizja GIS według Bentley Systems • Zestawienie przeglądarek danych przestrzennych • Analiza ...

powrót

Jolanta Palczewska

21 lat z HiTarget

Rozwiązania pomiarowe Hi-Target

Kończący się rok to dobra okazja do podsumowania i przypomnienia najważniejszych cech urządzeń pomiarowych Hi-Target, a także tego, co zostało unowocześnione od chwili wprowadzenia ich na rynek.

Odbiornik Hi-Target V30 GNSS zys­kał w Polsce liczną grupę użytkowników. Połączenie innowacyjnej technologii i wiedzy, optymalnych parametrów oraz jakości obsługi klientów z pewnoś­cią mają tu decydujące znaczenie. Hi-Target V30 jest wielokanałowym, wieloczęstotliwościowym systemem GNSS, przygotowanym do współpracy z siecią stacji referencyjnych ASG-EUPOS lub pracy z drugim odbiornikiem jako pełny zestaw RTK (baza-rover). Dzięki wyposażeniu w 220-kanałową płytę główną lidera technologii GPS, jakim jest firma Trimble, odbiornik obsługuje nowoczesną częstotliwość L5 z satelitów GPS generacji IIF. Dodatkowo w standardzie ma możliwość odbioru sygnałów GLONASS i Galileo. Użytkownik ma zatem pewność posiadania nowoczesnego rozwiązania zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości. Urządzenie zawiera wbudowany modem GPRS (do zamontowania karty SIM wewnątrz), dzięki któremu bez użycia telefonu odbiera poprawki z ASG-EUPOS. Nowością jest możliwość wyboru odbiornika z lub bez radiomodemu. Zamienny radiomodem pozwala na współpracę ze sprzętem wielu marek (Hi-Target, Trimb­le, Leica, Topcon), zaś właściciel sprzętu w razie potrzeby użycia radia może samodzielnie je zamontować bez konieczności wizyty w serwisie...


Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS