Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Październik 2011, Nr 10 (197) |


• Intergeo 2011: coraz mniej geodezji w geodezji • Geodeci na Sejm! • GIS w GUS – innowacyjne metody zbierania i prezentacji danych statystycznych • Kulisy BARI, czyli wyprawy geodetów z AGH w Krakowie (cz. II) • Przyjęcie zewnętrznych granic do podziału nieruchomości • 140 lat Katedry Geodezji na Politechnice ...

powrót

Barbara Stefańska

Geodeci na Sejm

W wyborach parlamentarnych 2011 startuje 33 geodetów

Siedmiu kandydatów z list PiS-u, pięciu z SLD, czterech z PO, trzech z PJN-u, dwóch z PPP Sierpień 80 i po jednym z KW Prawica i Ruchu Palikota – wśród geodetów ubiegających się o mandat posła panuje pełen pluralizm światopoglądowy. Ale najwięcej, dziewięciu, kandydatów do Sejmu z wykształceniem geodezyjnym startuje z list PSL, m.in. były główny geodeta kraju, obecny poseł Józef Racki.

Aktualnie w Sejmie jest dziewięciu geodetów z zawodu. O reelekcję ubiegają się wszyscy oprócz Anny Paluch (PiS). Wśród tych kandydatów są „pewniaki” z pierwszych miejsc list, choć zawsze w wyborach istnieje element niepewności. Długi staż parlamentarny mają: od 1997 r. wiceszef klubu PiS Krzysztof Jurgiel, a od 2001 r. obecny minister skarbu Aleksander Grad oraz posłowie Michał Stuligrosz i Jacek Falfus.
Większość „naszych” kandydatów ma wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji geodezyjnej: w różnych urzędach lub w biurach geodezji i terenów rolnych. Niektórzy byli/są radnymi, wójtami czy burmistrzami. Jedni należą, inni nie należą do ugrupowań politycznych, choć tego typu aktywność daje szansę na wyższe miejsce. „Geodezyjnych jedynek” na listach jest sześć. Aktualnie w Sejmie jest dziewięciu geodetów z zawodu. O reelekcję ubiegają się wszyscy oprócz Anny Paluch (PiS). Wśród tych kandydatów są „pewniaki” z pierwszych miejsc list, choć zawsze w wyborach istnieje element niepewności. Długi staż parlamentarny mają: od 1997 r. wiceszef klubu PiS Krzysztof Jurgiel, a od 2001 r. obecny minister skarbu Aleksander Grad oraz posłowie Michał Stuligrosz i Jacek Falfus.
Większość „naszych” kandydatów ma wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji geodezyjnej: w różnych urzędach lub w biurach geodezji i terenów rolnych. Niektórzy byli/są radnymi, wójtami czy burmistrzami. Jedni należą, inni nie należą do ugrupowań politycznych, choć tego typu aktywność daje szansę na wyższe miejsce. „Geodezyjnych jedynek” na listach jest sześć...

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS