Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Marzec 2007, Nr 3 (142) |


• Informatyzacja i co dalej? – rozmowa z Alicją Kulką, geodetą miejskim w Tychach • Wady i luki – uwagi do raportu NIK w sprawie wyłączania gruntów z produkcji rolnej • Sterowanie maszynami na autostradzie A1 • GPS plus DR • O wyłączaniu gruntów • GIgateway, czyli budowa metabazy po angielsku

powrót

Jerzy Przywara

Samo się nie poprawi

Na sto operatów tylko trzy były bez usterek

Jak powszechnie wiadomo, jedni wojewódzcy inspektorzy przeprowadzają dużo kontroli, inni – prawie wcale. Nie ma to jednak większego znaczenia, skoro i tak nie poprawiają one ogólnej sytuacji. Tak jest zresztą nie tylko z kontrolami. W branży panuje stagnacja, wszyscy na coś czekają. Pewnie na nadejście mesjasza.

Jednym z podstawowych zadań geodezyjnej administracji szczebla wojewódzkiego zapisanych w Prawie geodezyjnym i kartograficznym jest kontrola przestrzegania i stosowania tej ustawy, a w szczególności zgodności wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych z jej zapisami. Mało wdzięcznym, ale koniecznym elementem działań wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego jest więc kontrola funkcjonowania m.in. ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (ODGiK-ów) działających na ich terenie. Liczba i częstotliwość tych kontroli jest różna i zależy m.in. od organizacji komórki danego WINGiK-a, funduszy, którymi dysponuje, liczby pracowników, wreszcie chęci i determinacji samego inspektora wojewódzkiego. Stąd mamy regiony, w których w ciągu roku inspektor zleca przeprowadzenie zaledwie kilku kontroli, lecz są i takie, w których jest ich co najmniej kilkanaście. Biorąc pod uwagę, że przeciętnie WINGiK nadzoruje ponad 20 powiatów, może się zdarzyć, że ten czy ów ODGiK przez długie lata nie widzi jego wysłanników.

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS