wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Czerwiec 2007, Nr 6 (145) |


• Sieci GPS do kontroli – system monitorowania sieci polskich stacji referencyjnych GPS • O realizacji kontroli na miejscu, czyli do socjalizmu jeden krok • Raport 2006: wyniki 19 firm z Polskiej Geodezji Komercyjnej • Czym różni się redakcja mapy numerycznej od analogowej • Wirujące lasery – zestawienie ...

powrót

14 mgnień ODGiK, czyli z drugiej strony lady

I Zaczyna iść ku lepszemu! Powołano wreszcie kierownika ośrodka. Został nim były inspektor, pracujący tutaj od 15 lat. Dostał 100 zł dodatku służbowego i będzie brał „na rękę” prawie 1400 zł! Pewnie się cieszy. Reszta ekipy zarabia nadal od 900 do 1100 zł. A wszyscy to inżynierowie z uprawnieniami!

II Mają nam dorzucić dwa etaty! Z dawnej ośmioosobowej załogi zostało nas pięcioro. Łza się w oku kręci na wspomnienie starych czasów. Ośrodki zajmowały się tym, czym zajmować się powinny. Był nawet czas na kont­role terenowe. A potem przyszła reforma i starostwa... Teraz jesteśmy wydziałem, jak każdy inny. Z tym, że to, co inni dostają z rozdzielnika, my musimy kupować za pieniądze z funduszu [PFGZGiK – red.] i do tego musimy zorganizować przetarg. Pochłania to masę czasu. Ale to, co potrzebne, zawsze mamy szybciej niż reszta starostwa.
Strach pomyśleć, co się stanie, jak nie będzie funduszu, a zepsuje się np. wałek od drukarki. Minimum tydzień przestoju, jeśli oczywiście będą środki na jego zakup. A ile trzeba się będzie nachodzić, by się tego dowiedzieć. Na papier ksero kupowany centralnie czekamy już cztery miesiące.
Znowu statystyka... Dostajemy cholery od tych tabelek. Teraz „na górze” kogoś zainteresowało, jaką powierzchnię terenów zurbanizowanych pokrywa mapa zasadnicza. Mamy 6 tysięcy arkuszy takiej mapy. Żeby uczciwie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by ośrodek zamknąć na tydzień. Znamy ogólną powierzchnię pokrycia mapą zasadniczą, ale jak to się ma do terenów zurbanizowanych? Nikt tego nie analizował, bo i po co? Przegłosowaliś­my, że to będzie na pewno „mniej więcej w przybliżeniu dokładnie 65% całości”.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS