wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Czerwiec 2007, Nr 6 (145) |


• Sieci GPS do kontroli – system monitorowania sieci polskich stacji referencyjnych GPS • O realizacji kontroli na miejscu, czyli do socjalizmu jeden krok • Raport 2006: wyniki 19 firm z Polskiej Geodezji Komercyjnej • Czym różni się redakcja mapy numerycznej od analogowej • Wirujące lasery – zestawienie ...

powrót

Paulina Jakubicka

Wielkoformatowe drukowanie

Pokaz nowych produktów Hewlett-Packard, Rzym 9-11 maja

Techniczny rysunek formatu A1 w ciągu 35 sekund? Tak szybko drukują maszyny z nowej serii HP Designjet T zaprezentowane we Włoszech na pokazie rozwiązań graficznych firmy Hewlett-Packard.

Przy wejściu na teren imprezy przewrotnie ustawiono stare urządzenia drukujące. Ale już po chwili zwiedzający trafiali w świat najnowszych i najszybszych systemów, naszpikowanych zaawansowanymi technologiami. W ciągu kilku dni przedstawiano produkty przeznaczone do druku wielkoformatowego, wyspecjalizowanego i wysokonakładowego. W sumie zaprezentowano kilkanaście nowych urządzeń. Podczas sesji tematycznych omawiano przede wszystkim możliwości druku cyfrowego, nowe rozwiązania i pomysły dotyczące druku spersonalizowanego.
Tworząc swoje produkty, firma HP analizowała dokładnie opinie użytkowników sprzętu. Podczas rzymskiego spotkania pokazano film, w którym o doświadczeniach ze sprzętem i potrzebach nowych rozwiązań mówili projektanci z firmy Volvo. Dla nich najważniejsze było dokładne odwzorowanie kolorów oraz prędkość działania sprzętu. Natomiast hiszpańska firma architektoniczna R+B zwracała uwagę głównie na możliwość przetwarzania dużych zbiorów danych i powtarzalność wydruków.
Wśród prezentowanego sprzętu znalazły się m.in. urządzenia do druku wielkoformatowego przeznaczone dla zastosowań GIS oraz CAD. Z tego segmentu zademonstrowano najnowsze drukarki z serii HP Designjet T oraz z serii Z6100.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS