wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Czerwiec 2007, Nr 6 (145) |


• Sieci GPS do kontroli – system monitorowania sieci polskich stacji referencyjnych GPS • O realizacji kontroli na miejscu, czyli do socjalizmu jeden krok • Raport 2006: wyniki 19 firm z Polskiej Geodezji Komercyjnej • Czym różni się redakcja mapy numerycznej od analogowej • Wirujące lasery – zestawienie ...

powrót

Tadeusz Chrobak, Jerzy Gaździcki

Zachować historię

III Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu „Krakowskie spotkania z INSPIRE” nt. „Dziedzictwo kulturowe jako element geoprzestrzeni”, Kraków, 17-19 maja

„Krakowskie spotkania z INSPIRE” zgromadziły w tym roku specjalistów z dwóch dziedzin: ochrony dziedzictwa kulturowego i geoinformacji. Rozwinęli oni debatę na temat dziedzictwa kulturowego jako elementu geoprzestrzeni, w której przeplatały się wątki polskie i europejskie, i która prowadzona była w duchu współpracy cechującej INSPIRE.

Tegoroczne sympozjum powiązane było z Polskimi Dniami INSPIRE 2007 i zbiegło się z wejściem w życie dyrektywy INSPIRE ustanawiającej Infrastrukturę Informacji Przestrzennej w Europie, w skład której wchodzić mają infrastruktury państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski. Impreza zorganizowana została przez Urząd Miasta Krakowa przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Krakowie. Oprawa organizacyjna sympozjum odpowiadała jego tematyce. Odbywało się ono w zabytkowych wnętrzach Urzędu Miasta Krakowa w centrum metropolii najpełniej reprezentującej polskie dziedzictwo kulturowe. Tuż obok miejsca obrad, po drugiej stronie ulicy Franciszkańskiej, pod numerem 3, uwagę przyciągało słynne okno przypominające Jana Pawła II, zwłaszcza w rocznicę Jego urodzin 18 maja, tj. w drugim dniu sympozjum.
Program naukowy uzupełniono programem kulturalnym i towarzyskim obejmującym wieczór w zabytkowej kopalni „Wieliczka” oraz Noc Muzeów w Krakowie. Wszystko to sprzyjało rozwijaniu kontaktów i nawiązywaniu współpracy, w tym interdyscyplinarnej i międzyresortowej, która jest istotą INSPIRE, jako wielkiego przedsięwzięcia europejskiego, a w konsekwencji również polskiego.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS