wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Sierpień 2007, Nr 8 (147) |


• Mamy kamerę! – jak działa nowoczesna firma mówią, członkowie zarządu MGGP • TerraSAR-X na orbicie – nowy rozdział obrazowania z kosmosu • Prezes Techmeksu Jacek Studencki o barierach rozwoju technik satelitarnych • Artykuł recenzowany: Analiza wyników – system monitorowania sieci polskich stacji ...

powrót

Bogdan Grzechnik

Kierunek słuszny, droga wyboista

Pieniędzy na budowę dróg jest za mało. Ale jeśli natychmiast nie zmieni się przepisów i nie uprości procedur, nie wydamy nawet tego – mówi Bogdan Grzechnik, organizator Konferencji „Polskie drogi – od pomysłu do pozwolenia na budowę”.

Odpowiedzi na pytanie, jak uzdrowić polskie drogi i posprzątać polski bałagan, starałem się udzielić w artykule w „Rzeczpospolitej” opublikowanym 4 maja 2007 roku. Zapraszałem wówczas wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji pod hasłem „Polskie drogi – od pomysłu do pozwolenia na budowę”, która z inicjatywy geodetów odbyła się w Nowym Sączu w dniach 14-16 czerwca 2007 roku.
Oprócz geodetów, żywo zainteresowanych przyspieszeniem prac i uproszczeniem procedur, w konferencji wzięli udział: drogowcy, prawnicy, rzeczoznawcy majątkowi, projektanci, a także pracownicy urzędów administracji publicznej. Przyjechali oni, aby wysłuchać 22 referatów i włączyć się do dyskusji nad tym bardzo ważnym dla Polski tematem. Sądzę, że była to grupa specjalistów (ok. 180 osób) najlepiej zorientowanych w sprawach związanych z pracami przygotowawczymi przy budowie dróg. Niestety, ze względu na inne ważne obowiązki na konferencję nie przybyli przedstawiciele władz centralnych. Trochę to dziwne, że nie interesuje ich głos specjalistów-praktyków, którzy wiedzą, jak należy te trudne problemy rozwiązać. Ale może rzeczywiście wszyscy byli bardzo zajęci?

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS