Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Sierpień 2007, Nr 8 (147) |


• Mamy kamerę! – jak działa nowoczesna firma mówią, członkowie zarządu MGGP • TerraSAR-X na orbicie – nowy rozdział obrazowania z kosmosu • Prezes Techmeksu Jacek Studencki o barierach rozwoju technik satelitarnych • Artykuł recenzowany: Analiza wyników – system monitorowania sieci polskich stacji ...

powrót

MGGP

Cyfrowa kamera DMC

Tarnowska spółka MGGP S.A. kupiła w czerwcu cyfrową kamerę lotniczą DMC. Nowoczesne urządzenie produkowane przez firmę Intergraph jest pierwszym w Polsce, a także jednym z kilku w Europie i kilkudziesięciu na całym świecie.

Główną zaletą kamery cyfrowej są stosunkowo niskie koszty eksploatacji i wysoka sprawność operacyjna. W przeciwieństwie do starszych rozwiązań DMC obrazuje powierzchnię Ziemi jednocześnie w kilku zakresach spektralnych: monochromatycznym, w barwach naturalnych i w podczerwieni. Pozyskane przez nią dane znajdują wiele zastosowań w ochronie środowiska, rozwoju infrastruktury, systemach katastralnych i obronności kraju. Ze względu na doskonałe rozwiązania techniczne DMC bardzo dobrze radzi sobie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a tym samym zdjęcia mogą być wykonywane przez większą liczbę dni w roku. Atutem nowej technologii jest jej elastyczność w zakresie rozdzielczości pozyskiwanych danych. Rozdzielczość terenowa 4 cm pozwala być źródłem danych konkurencyjnych dla terenowych pomiarów geodezyjnych. Natomiast zdjęcia o rozdzielczości powyżej 50 cm z powodzeniem konkurują cenowo, a przede wszystkim terminowo z obrazami satelitarnymi, które mogą być wykonywane jedynie w określonych oknach czasowych (wtedy, gdy satelita „przechodzi” nad danym obszarem).

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

GEODETA testuje: ContextCapture
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama