wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Październik 2007, Nr 10 (149) |


• Metadane nie wystarczą – o systemach EGiB jako elemencie centralnych systemów informacyjnych administracji publicznej pisze Janusz Dygaszewicz • O założeniach do nowego Prawa geodezyjnego i kartograficznego mówią: Bogdan Ney, Jerzy Albin, Waldemar Klocek • World­View-1 na orbicie • 51. Tydzień Fotogrametryczny w ...

powrót

Andrzej Feterowski

Cmentarze.szczecin.pl

Strona: cmentarze.szczecin.pl okazała się strzałem w dziesiątkę. Idea jest prosta i niekoniecznie unikalna: dla wszystkich cmentarzy w mieście pokazać zasób informacyjny z wykorzystaniem zasobu mapowego, umożliwić wyszukanie informacji o miejscu pochówku wybranej osoby i wskazać do niego drogę.

Obecność planu miasta na stronie internetowej to dzisiaj oczywistość, a możliwość wyszukiwania ulic, budynków i innych informacji uważana jest za standard. Sukces portali mapowych pokazuje, że istnieje zapotrzebowanie na serwisy wiążące informację o przestrzeni z informacją o obiekcie. Ludzie szukali, szukają i będą szukali informacji. Jakiej? Atrakcyjnej, podanej rzetelnie i przyjaźnie. W praktyce urzędów administracji publicznej występuje poważny problem związany z przekazywaniem informacji zainteresowanym. Działają tu normalne mechanizmy znane z rynku mediów. Nie tylko trzeba trafić z tematem, należy również szukać dróg dotarcia do mieszkańców i zachęcenia ich do stosowania internetowych technik dostępu do informacji, m.in. przy wykorzystaniu elementów graficznych i mapowych. Sucha informacja umieszczona w „Biuletynie Informacji Publicznej” nie dla wszystkich jest wystarczającą zachętą. Dlatego urzędy uruchamiają portale transakcyjne, które można określić jako element e-urzędu. Tworzą strony internetowe z informacją marketingową, biznesową, ale starają się też wyłuskać perełki, dostarczając ludziom oczekiwanej informacji. W przypadku Szczecina strzałem w dziesiątkę okazała się strona cmentarze.szczecin.pl...

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS