Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Październik 2007, Nr 10 (149) |


• Metadane nie wystarczą – o systemach EGiB jako elemencie centralnych systemów informacyjnych administracji publicznej pisze Janusz Dygaszewicz • O założeniach do nowego Prawa geodezyjnego i kartograficznego mówią: Bogdan Ney, Jerzy Albin, Waldemar Klocek • World­View-1 na orbicie • 51. Tydzień Fotogrametryczny w ...

powrót

Andrzej Feterowski

Cmentarze.szczecin.pl

Strona: cmentarze.szczecin.pl okazała się strzałem w dziesiątkę. Idea jest prosta i niekoniecznie unikalna: dla wszystkich cmentarzy w mieście pokazać zasób informacyjny z wykorzystaniem zasobu mapowego, umożliwić wyszukanie informacji o miejscu pochówku wybranej osoby i wskazać do niego drogę.

Obecność planu miasta na stronie internetowej to dzisiaj oczywistość, a możliwość wyszukiwania ulic, budynków i innych informacji uważana jest za standard. Sukces portali mapowych pokazuje, że istnieje zapotrzebowanie na serwisy wiążące informację o przestrzeni z informacją o obiekcie. Ludzie szukali, szukają i będą szukali informacji. Jakiej? Atrakcyjnej, podanej rzetelnie i przyjaźnie. W praktyce urzędów administracji publicznej występuje poważny problem związany z przekazywaniem informacji zainteresowanym. Działają tu normalne mechanizmy znane z rynku mediów. Nie tylko trzeba trafić z tematem, należy również szukać dróg dotarcia do mieszkańców i zachęcenia ich do stosowania internetowych technik dostępu do informacji, m.in. przy wykorzystaniu elementów graficznych i mapowych. Sucha informacja umieszczona w „Biuletynie Informacji Publicznej” nie dla wszystkich jest wystarczającą zachętą. Dlatego urzędy uruchamiają portale transakcyjne, które można określić jako element e-urzędu. Tworzą strony internetowe z informacją marketingową, biznesową, ale starają się też wyłuskać perełki, dostarczając ludziom oczekiwanej informacji. W przypadku Szczecina strzałem w dziesiątkę okazała się strona cmentarze.szczecin.pl...

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS