Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Maj 2003, Nr 5 (96) |


• Geodeci w Unii Europejskiej, cz. I – uznawanie dyplomów i kwalifikacji do wykonywania zawodu geodety i kartografa w Austrii i Belgii • Unia chce unifikować – europejskie spotkanie CLGE • Start Aktywnej Sieci Geodezyjnej ASG-PL • Gotowe dane czekają na odbiór – rozmowa GEODETY z wiceprezesem GUGiK ...

powrót

Krzysztof Kałamucki

Globusy trzymają się mocno

X Konferencja i Targi Kartograficzne IMTA, Budapeszt, 28 lutego-1 marca

Jednym z zadań Stowarzyszenia IMTA jest organizowanie corocznych konferencji i targów kartograficznych. W roku 2003 jedno z takich spotkań odbyło się w okazałych i nowoczesnych pomieszczeniach Uniwersytetu w Budapeszcie. Powierzenie tej placówce współorganizacji tak dużej konferencji było wyrazem uznania dla znaczącego wkładu węgierskich kartografów, głównie pracowników uniwersytetu, w rozwój tej dyscypliny. Gospodarzem spotkania naukowców i praktyków był rektor uniwersytetu prof. Istvan Klinghammer, wybitny geograf-kartograf, dyrektor Instytutu Kartografii.

Program konferencji obejmował wystawę najnowszych osiągnięć w dziedzinie kartografii wydawniczej, cyfrowej, systemów nawigacji satelitarnej oraz systemów informacji geograficznej. Towarzyszyły jej seminaria (m.in. na temat europejskich systemów nawigacji satelitarnej EGNOS i Galileo) oraz warsztaty komputerowe w zakresie obsługi oprogramowania Arc-GIS i MAPublisher.
Najliczniej odwiedzana była jednak wystawa połączona z targami. Uczestniczyło w niej ponad 50 firm, instytucji i wydawnictw z Europy i Zachodniej Azji. Prezentowały one głównie mapy (ścienne, topograficzne, ogólnogeograficzne, turystyczne, drogowe itp.) atlasy, plany miast, książki i podręczniki z kartografii i GIS-u oraz wydawnictwa turystyczne (przewodniki, informatory i foldery). Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się mapy topograficzne i przeglądowe obszarów spoza Europy, np. Kaukazu, Tybetu, Iranu, Iraku, Afganistanu. Niespodzianką była obecność licznych firm zajmujących się kartografią, a reprezentujących państwa byłego ZSRR (Kazachstan, Litwa, Łotwa, Rosja i Ukraina).

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS