wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Październik 2003, Nr 10 (101) |


• Etyka geomatyczna • Geodeci w Unii Europejskiej, cz. VI – uznawanie dyplomów i kalifikacji do wykonywania zawodu geodety w Niemczech i Portugalii • Przewodnik po ASG-PL • Z odsieczą polowcom – odporne na błędy grube metody wyrównania obserwacji geodezyjnych • Do trzech lat sztuka • Ceny w geodezji

powrót

Marek Studencki

Ceny w geodezji

Sygnały świadczące o drgnięciu polskiej gospodarki zmobilizowały nas do przeprowadzenia sondy telefonicznej na temat cen robót w geodezji. Teoretycznie powinny one piąć się ku górze, przyczyniając się do lepszego samopoczucia geodetów. Czy tak jest w rzeczywistości?

W naszej ankiecie pytaliśmy o cztery pozycje: podział działki na dwie części (tereny miejskie), wykonanie mapki do celów projektowych (działka budowlana 0,5 ha, aktualizacja do 30% zmian), inwentaryzację pojedynczego przyłącza oraz tyczenie przewodów podziemnych wraz z kolizjami. W ostatnim przypadku w zależności od firmy ceny liczone są od hektometra (hm), kilometra (km), za punkt (pkt) lub też nierozłącznie z czynnościami inwentaryzacyjnymi (inw.). Wykonawcy podawali kwoty (netto), za jakie podjęliby się wykonania poszczególnych czynności. Oczywiście zastrzegali, że ceny są ruchome i mogą ulec zmianie w zależności od stopnia komplikacji zadania, dostępności dokumentów, odległości od biura itd. Dlatego należy je traktować jako orientacyjne w danym mieście. Zdecydowaliśmy się nie uśredniać cen w województwach, ponieważ przekłamałoby to rzeczywisty stan rzeczy na tamtejszych rynkach. Jak widać z tabeli są one do siebie zbliżone, jedynie okolice Warszawy „odstają” od pozostałych regionów. Wielu ankietowanych wzdychało do stołecznych cen. Nic dziwnego, usługi w Warszawie i jej sąsiedztwie są niekiedy dwukrotnie droższe.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS