wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Październik 2003, Nr 10 (101) |


• Etyka geomatyczna • Geodeci w Unii Europejskiej, cz. VI – uznawanie dyplomów i kalifikacji do wykonywania zawodu geodety w Niemczech i Portugalii • Przewodnik po ASG-PL • Z odsieczą polowcom – odporne na błędy grube metody wyrównania obserwacji geodezyjnych • Do trzech lat sztuka • Ceny w geodezji

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Geodezja na salonach

Początki wczesnobarokowego pałacu w Łańcucie sięgają pierwszej połowy XVII w., a wzniesiony wtedy zamek obronny oparł się nawet najazdowi szwedzkiemu. Po gruntownych przebudowach ta własność Lubomirskich, później Potockich, stała się jedną z najznakomitszych rezydencji europejskich, gdzie gościli arystokraci i koronowane głowy. 10 września w Sali Balowej pałacu podczas uroczystości jubileuszowych OPGK Rzeszów S.A. spotkały się trzy pokolenia geodetów.

Okazją było 10-lecie działalności firmy już jako spółki akcyjnej oraz 45. rocznica utworzenia Rzeszowskiego Okręgowego Przedsiębiorstwa Mierniczego, które było jednym z filarów powstałego w 1973 r. państwowego jeszcze OPGK w Rzeszowie. W imprezie uczestniczyła kadra zarządzająca byłego przedsiębiorstwa i pierwszych lat spółki: Mieczysław Koryl, Jan Reiss, Witold Szymczyk, Marian Liszka, Zygmunt Kozioł, Jan Koncewicz, Roman Szarek, Władysław Krawiec i Bronisław Duma, a także akcjonariusze i aktualni pracownicy firmy. Wśród oficjalnych gości znaleźli się m.in.: Roman Wojtynek reprezentujący głównego geodetę kraju, poseł Mieczysław Kasprzak, senator Mieczysław Janowski, wojewoda podkarpacki Jan Kurp, a także liczni przedstawiciele administracji, firm geodezyjnych oraz organizacji i instytucji branżowych.
Pod adresem firmy i obecnego zarządu skierowano wiele miłych słów i gratulacji. Stare, dobre czasy wspominał Krzysztof Cisek, wieloletni pracownik przedsiębiorstwa, a dzisiaj wiceprezes ZG i jednocześnie prezes rzeszowskiego Oddziału SGP. Przypomniał on, że w najlepszym okresie Koło Zakładowe SGP liczyło 900 członków, podczas gdy dzisiaj cały oddział zrzesza ich zaledwie 700. Z kolei Mieczysław Koryl podkreślał konieczność marszu naprzód. Jego apel do obecnego na sali wojewody, by wspierać geodezję nie tylko słowami, ale również budżetem, wywołał aplauz zebranych.

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS