wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Listopad 2003, Nr 11 (102) |


• Przecieramy szlak – rozmowa z prezydentem Gliwic Zygmuntem Frankiewiczem • Geodeci w Unii Europejskiej, cz. VII – uznawanie dyplomów i kwalifikacji do wykonywania zawodu geodety w Szwecji i Wielkiej Brytanii • Cyfrowa kamera fotogrametryczna DMC • Geomatyczna inwentaryzacja dębów rogalińskich • Druk w ...

powrót

Marek Studencki

GEA informatyka

Prezentacja sprzętu geodezyjnego, oprogramowania komputerowego, urządzeń i materiałów poligraficznych, map i produktów geoinformacyjnych, szkolenia, referaty i dwie statuetki GEA – tak w jednym zdaniu streścić można przebieg IX Międzynarodowych Targów GEA 2003 (9-11 października).
Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w Warszawie. Lokalizacja i prestiż miasta miały zapewne zachęcić wystawców i odwiedzających do licznego uczestnictwa. O ile ci pierwsi dopisali, o tyle tłumów zwiedzających stolica nie przyciągnęła.

Na zaproszenie organizatora Jacka Smutkiewicza oficjalnego otwarcia imprezy dokonali geodeta województwa mazowieckiego Krzysztof Mączewski i Łucja Knoll z GUGiK. Hala Warszawskiego Centrum EXPO XXI przyciągnęła 46 wystawców, których można podzielić na trzy główne grupy: dystrybutorów sprzętu pomiarowego, oprogramowania oraz ploterów i skanerów wielkoformatowych. Były również firmy oferujące usługi geoinformatyczne, a także przedstawiciele administracji i świata nauki. Nie zabrakło gości zagranicznych, którzy promując swoją ofertę handlową, próbowali pozyskać polskich klientów. Imprezie towarzyszyły szkolenia i konferencje, skupiające się na tematyce GIS i zastosowaniu uruchomionej niedawno ASG-PL. Jak co roku podczas targów przyznano statuetki GEA za najlepszy produkt geodezyjny roku. Tym razem uhonorowano dwie polskie firmy geoinformatyczne: Geosystems Polska za AutoMapę oraz Systherm Info za GEO-INFO V, którego premiera była wydarzeniem targów (patrz ramka na s. obok). Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej kolacji. Ciekawostką imprezy była wystawa zdjęć ze studenckiej wyprawy na Spitsbergen.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS