Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Listopad 2003, Nr 11 (102) |


• Przecieramy szlak – rozmowa z prezydentem Gliwic Zygmuntem Frankiewiczem • Geodeci w Unii Europejskiej, cz. VII – uznawanie dyplomów i kwalifikacji do wykonywania zawodu geodety w Szwecji i Wielkiej Brytanii • Cyfrowa kamera fotogrametryczna DMC • Geomatyczna inwentaryzacja dębów rogalińskich • Druk w ...

powrót

Marek Studencki

GEA informatyka

Prezentacja sprzętu geodezyjnego, oprogramowania komputerowego, urządzeń i materiałów poligraficznych, map i produktów geoinformacyjnych, szkolenia, referaty i dwie statuetki GEA – tak w jednym zdaniu streścić można przebieg IX Międzynarodowych Targów GEA 2003 (9-11 października).
Impreza po raz pierwszy została zorganizowana w Warszawie. Lokalizacja i prestiż miasta miały zapewne zachęcić wystawców i odwiedzających do licznego uczestnictwa. O ile ci pierwsi dopisali, o tyle tłumów zwiedzających stolica nie przyciągnęła.

Na zaproszenie organizatora Jacka Smutkiewicza oficjalnego otwarcia imprezy dokonali geodeta województwa mazowieckiego Krzysztof Mączewski i Łucja Knoll z GUGiK. Hala Warszawskiego Centrum EXPO XXI przyciągnęła 46 wystawców, których można podzielić na trzy główne grupy: dystrybutorów sprzętu pomiarowego, oprogramowania oraz ploterów i skanerów wielkoformatowych. Były również firmy oferujące usługi geoinformatyczne, a także przedstawiciele administracji i świata nauki. Nie zabrakło gości zagranicznych, którzy promując swoją ofertę handlową, próbowali pozyskać polskich klientów. Imprezie towarzyszyły szkolenia i konferencje, skupiające się na tematyce GIS i zastosowaniu uruchomionej niedawno ASG-PL. Jak co roku podczas targów przyznano statuetki GEA za najlepszy produkt geodezyjny roku. Tym razem uhonorowano dwie polskie firmy geoinformatyczne: Geosystems Polska za AutoMapę oraz Systherm Info za GEO-INFO V, którego premiera była wydarzeniem targów (patrz ramka na s. obok). Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej kolacji. Ciekawostką imprezy była wystawa zdjęć ze studenckiej wyprawy na Spitsbergen.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS