wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Grudzień 2006, Nr 12 (139) |


• Atmosfera najważniejsza – rozmowa z dr. Ryszardem Preussem, byłym wiceprezesem GUGiK • Geodezja razy dwa – nagrody ministra budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie geodezji i kartografii • Bałagan lekko kosmiczny, czyli jaka jest obecna sytuacja na rynku zobrazowań satelitarnych • Wprowadzenie ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Porozumienie

Walne Zgromadzenie KZPFGiK „Polska Geodezja Komercyjna”, Gdańsk, 8-10 listopada

Rozbite dotąd wykonawstwo geodezyjne ma szansę zacząć mówić jednym głosem. 10 listopada 2006 r. w Gdańsku trzy organizacje: Krajowy Związek Pracodawców Firm Geodezyjnych i Kartograficznych „Polska Geodezja Komercyjna”, Geodezyjna Izba Gospodarcza oraz Zachodniopomorska Geodezyjna Izba Gospodarcza zawarły Porozumienie „Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych”. Federacja reprezentuje 300 podmiotów gospodarczych zatrudniających ponad 7000 pracowników.

Okazją do spotkania przedstawicieli organizacji założycielskich było Walne Zgromadzenie Polskiej Geodezji Komercyjnej, które ma szansę przejść do historii naszej branży. Po blisko dwóch latach dyskusji i przygotowań uczestnicy Zgromadzenia niemal jednogłośnie wyrazili zgodę na zawarcie Porozumienia „Federacja Organizacji Przedsiębiorców Geodezyjnych”. Wcześniej podobne uchwały podjęły zarówno GIG, jak i ZGIG reprezentowane na spotkaniu w Gdańsku odpowiednio przez prezesów Wojciecha Matelę i Sławomira Leszko. Obaj przedstawiciele samorządu gospodarczego gorąco namawiali zgromadzonych pracodawców do podjęcia decyzji na „tak”.
Zresztą opozycja była bardzo słaba, a jej próby zyskania poparcia niesktuteczne, bo prawie wszystkim dotychczasowa sytuacja mocno już doskwierała. W argumentacji kilka razy wracano do żenujących scen z posiedzeń podkomisji sejmowej zajmującej się w ubiegłym roku nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, kiedy to podzielone środowisko dało popis warcholstwa i prywaty. Nawiązał do tych żenujących zdarzeń także pełniący obowiązki prezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich Krzysztof Cisek. W jego ocenie ostatnio nastąpiła znaczna poprawa w zakresie wzajemnego zrozumienia i współpracy organizacji przedsiębiorców i stowarzyszenia. Natomiast prezes PGK Waldemar Klocek przestrzegał przed rysującymi się zagrożeniami wynikającymi z coraz wyraźniejszych podziałów politycznych. Ta nowa tendencja jest bardzo groźna, szczególnie, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że nie udało się zrealizować uchwały poprzedniego Walnego Zgromadzenia i zawrzeć porozumienia z Forum Geodetów Powiatowych. W związku z tym prezes Klocek za najważniejsze zadanie nowego głównego geodety kraju uznał niedopuszczenie do tych podziałów.

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt