wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Sierpień 2006, Nr 8 (135) |


• Marzenia geodety powiatowego w Piasecznie, czyli rozmowa z Anitą Wierzejską • Jerzy Albin, główny geodeta kraju, przedstawia swoją wizję służby geodezyjnej i kartograficznej • Prawo geodezyjne i kartograficzne a ustawa zasadnicza • Przyjęto koncepcję GEOPORTAL.GOV.PL • Cały kraj się obsuwa – nowa mapa ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska, Jerzy Przywara

Wokół prawa geodezyjnego

Z Jerzym Albinem, głównym geodetą kraju, rozmawiali Katarzyna Pakuła-Kwiecińska i Jerzy Przywara

Od kilku miesięcy śledzimy przebieg konkursu na stanowisko GGK. Jak wyglądała pierwsza część sprawdzianu?

JERZY ALBIN: Na początku czerwca był test wiedzy, egzaminy ze znajomości języka obcego, potem testy psychologiczne. Test wiedzy był dla mnie kompletnym nieporozumieniem. Szczegółowe pytania z zakresu katastru wodnego i informatyki świadczą o tym, że wybrano je w sposób przypadkowy albo ich autor nie miał o geodezji zielonego pojęcia. Z kolei test psychologiczny polegał na tym, że każdy z kandydatów dostał materiał opisujący sytuację jakiejś firmy i miał się wczuć w rolę doradcy prezesa. Należało przygotować prezentację nt. obecnego stanu i strategii rozwoju firmy na najbliższe lata. Wszystko rejestrowała kamera, co jeszcze podwyższało emocje. W sumie było to raczej bliższe konkursowi na szefa firmy niż na głównego geodetę kraju.
Z kolei 3 lipca komisja ma oceniać przygotowane przez nas wcześniej opracowania na temat służby geodezyjnej [rozmowa odbyła się 23 czerwca – red.], które podobno są tajne, choć wszyscy wiedzą, co kto napisał. 4 i 5 lipca komisja ma indywidualnie rozmawiać ze wszystkimi kandydatami.

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt