wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Lipiec 2006, Nr 7 (134) |


• Skleić geodezję – rozmowa z sekretarzem stanu w MSWiA Piotrem Piętakiem • Pozyskujemy ludzi i idee – rozmowa ze Stylim Camaterosem z Bentley Systems Inc. • Kontrola NIK nt. gospodarowania nieruchomościami SP • O wartości informacji i opłatach za nią • Inżynierowie bez granic – wystawa kartograficzna ...

powrót

Marek Pudło

Walka o rząd dusz

XIV Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Geodezyjnej Izby Gospodarczej, Warszawa, 10 czerwca

Geodeci powiatowi mają tak nieograniczoną władzę, że sami ustalają lokalne standardy przyjmowania prac geodezyjnych – twierdzi prezes Geodezyjnej Izby Gospodarczej Wojciech Matela. Wojewódzcy inspektorzy nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz główny geodeta kraju mogą im właściwie „skoczyć na pukiel”. Na walce z takimi patologiami skupiła się w ostatnim roku GIG.

Gościem zgromadzenia był Jerzy Albin. Mimo zbliżającego się końca kadencji, ggk jest wciąż bardzo aktywny. Jak podkreślił, „zaniechanie pewnych zadań w tym trudnym okresie mogłoby przynieść nieoczekiwane skutki dla całej branży geodezyjnej”. Przemawiając do zgromadzonych przedstawicieli małych, średnich i większych przedsiębiorstw geodezyjnych, zachęcał ich do zacieśnienia wielopłaszczyznowej współpracy z GUGiK-iem. Potwierdzeniem tych deklaracji było podpisanie obustronnego porozumienia o współdziałaniu GUGiK i GIG.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt