wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Lipiec 2006, Nr 7 (134) |


• Skleić geodezję – rozmowa z sekretarzem stanu w MSWiA Piotrem Piętakiem • Pozyskujemy ludzi i idee – rozmowa ze Stylim Camaterosem z Bentley Systems Inc. • Kontrola NIK nt. gospodarowania nieruchomościami SP • O wartości informacji i opłatach za nią • Inżynierowie bez granic – wystawa kartograficzna ...

powrót

Jerzy Przywara

Same straty Skarbu Państwa

Kontrola NIK na temat gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa

NIK negatywnie oceniła sposób gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa. W 47% skontrolowanych powiatów nielegalnie i nierzetelnie ewidencjonowano nieruchomości SP. Powszechnie nie korzystano z uprawnienia do przeszacowania wartości udostępnianych nieruchomości i aktualizowania opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego i trwałego zarządu nad nieruchomościami. Można powiedzieć: nic nowego.

Najwyższa Izba Kont­roli zajęła się w kolejnej kontroli stanem gospodarowania przez starostów nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa. Kontrolą objęto okres 2003-05 (do 30 kwietnia), przeprowadzono ją w 16 urzędach wojewódzkich, 17 starostwach powiatowych, 16 urzędach miast na prawach powiatu i 4 jednostkach miejskich prowadzących ewidencję nieruchomości (lub gospodarujących nieruchomościami Skarbu Państwa).
W geodezyjnej części raportu znaleźć można, niestety, wiele krytycznych zdań na temat funkcjonowania służby geodezyjnej. Kontrolerzy Izby stwierdzili m.in., że:
- Działania głównego geodety kraju (GGK) i wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego (wingik) nie sprzyjały właściwemu gospodarowaniu przez starostów nieruchomościami Skarbu Państwa. Zestawienia zbiorcze danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) przygotowane przez GGK były częściowo nieprawdziwe, gdyż prawie połowa ze skontrolowanych starostów wcześniej nierzetelnie opracowywała powiatowe zestawienia zbiorcze.

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt