wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Czerwiec 2006, Nr 6 (133) |


• Coś z Kafki, czyli Gliwice powiedziały NIE arogancji ARiMR • Weźmy na siebie to brzemię – Marek Ziemak o PROW • Jawne i niejawne – postępowanie administracyjne w sprawie wydania danych z katastru nieruchomości, cz. II • Geodezja do potęgi ENTER • Zestawienie skanerów laserowych 3D • Użytkowe dzieło ...

powrót

Janusz Dygaszewicz

Geodezja do potęgi ENTER

O stopniu informatyzacji geodezji zadecyduje nie liczba używanych komputerów czy systemów informatycznych, ale ich zdolność do interoperacyjności. Jeśli w tytułowym wzorze „Geodezja do potęgi ENTER” pod wykładnik ENTER podstawimy stopień interoperacyjności systemów komputerowych użytkowanych obecnie w ODGiK-ach, to wynik, niestety, będzie bliski 1.

Wcelu bardziej efektywnego wykorzystania systematycznie informatyzowanych referencyjnych danych przestrzennych gromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym (PZGiK) niezbędne staje się wprowadzenie w Polsce rozwiązań prawnych, organizacyjnych i technicznych. Główny geodeta kraju, wykonując obowiązki ustawowe związane z tworzeniem technicznych warunków do budowy i rozwoju systemu informacji o nieruchomościach oraz systemów informacji przestrzennej, opracował niezbędne projekty i zdobył środki na realizację tych zadań. Umożliwiają
one budowę nowoczesnego systemu zapewniającego równy i sprawiedliwy dostęp administracji, obywatelom, a także podmiotom gospodarczym do podstawowej informacji strukturalnej o przestrzeni i otoczeniu, w którym żyjemy, pracujemy i inwestujemy.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt