wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Czerwiec 2006, Nr 6 (133) |


• Coś z Kafki, czyli Gliwice powiedziały NIE arogancji ARiMR • Weźmy na siebie to brzemię – Marek Ziemak o PROW • Jawne i niejawne – postępowanie administracyjne w sprawie wydania danych z katastru nieruchomości, cz. II • Geodezja do potęgi ENTER • Zestawienie skanerów laserowych 3D • Użytkowe dzieło ...

powrót

Andrzej Kotłowski

Coś z Kafki

Gliwice powiedziały NIE arogancji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Rolnicy biedzą się z coraz większą biurokracją, geodeci zajmują się dogadzaniem ARiMR-owi, a ogół społeczeństwa sypia nieświadomy, że dane o nim i jego nieruchomościach wirują na dyskach komputerów Agencji. Tak oto twór, który nic nie restrukturyzuje, nic nie modernizuje i nic nie tworzy, w wyniku przedziwnego splotu okoliczności i przy milczącej zgodzie władz geodezyjnych urządził się przy geodezji i trwa.

Sprawa, o której piszę, ma swój początek w roku 2002. Przygotowując po raz pierwszy dane ewidencji gruntów i budynków dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dowiedzieliśmy się, że mamy przekazać je z terenu całego miasta. Również te, które w żadnym stopniu nie dotyczą rolnictwa. Moi przełożeni dali wyraz swojemu zaniepokojeniu, pisząc do prezesów GUGiK oraz generalnego inspektora ochrony danych osobowych [pismo 1 i pismo 2]. Odpowiedź nadeszła jedynie od GIODO [pismo 3].
Nieprzekonani, ale posłuszni, wysyłaliś-my corocznie do ARiMR wszystkie dane EGiB z terenu miasta, po raz ostatni w roku 2006. Dane te konwertowaliśmy i sprawdzaliśmy za pomocą zalecanych przez GUGiK programów O-SWDE, A-SWDE i Raporter, a dodatkowo sprawdził je WINGiK w Katowicach, w związku z czym został sporządzony stosowny protokół.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt