wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Kwiecień 2006, Nr 4 (131) |


• Jan Medyński, mierniczy granic II RP • Inspektor widzi, niewiele może, czyli pozycja WINGiK-a • Izba a WBGiTR-y • Co z trzecim wymiarem? – infrastruktura danych przestrzennych inaczej, cz. VI • Zestawienie niwelatorów laserowych

powrót

Antoni Myłka

Inspektor widzi, niewiele może

Pozycja wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego – nie za wysoka, ale i nie za niska w hierarchii administracji rządowej – sprawia, że ma on świetny przegląd sytuacji w naszej branży. Na jego biurku lądują skargi obywateli i firm, pytania z PODGiK-ów i gmin, wytyczne od wojewody czy wreszcie zalecenia głównego geodety kraju.

Przepisy ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne definiują pole działania administracji geodezyjnej w Polsce, w tym wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego (WINGiK-a). Poza pełnieniem funkcji kontrolnych w dużej mierze jest on także (albo powinien być) łącznikiem pomiędzy samorządem i administracją centralną oraz obywatelem i administracją geodezyjną. W jego biurze można zetknąć się z bardzo wieloma problemami, jakie występują na linii urząd-obywatel, urząd-urząd czy obywatel-obywatel.
Analizując skargi, które napływały w ostatnich dwóch latach do mojego biura w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, prowadząc dziesiątki rozmów ze stronami sporów, przedsiębiorcami czy innymi urzędnikami, studiując wnioski z licznych kontroli przeprowadzanych przez inspektorów geodezyjnych z urzędu wojewódzkiego, poczyniłem liczne spostrzeżenia, którymi chciałbym się podzielić.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt