wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Marzec 2006, Nr 3 (130) |


• Przygoda z czwórką, czyli czerwona kartka dla GUGiK za egzamin na uprawnienia zawodowe • Sztuka wydać i sztuka zprzedać – blaski i cienie realizacji polskich atlasów narodowych, cz. II • Dobre widoki dla teledetekcji • Wejherowo nie boi się IPE • Kolejne etapy legislacji INSPIRE • Harmonizacja VMapy L2 i ...

powrót

Marek Ziemak

Widziały gały, co brały

Umowy na roboty geodezyjne zawierane z administracją

Oczekiwania obu stron umowy, tzn. administracji i wykonawstwa, są pozornie podobne: prace powinny być wykonywane szybko, starannie i dobrze. Liczenie jednak na to, że będzie się to odbywać na zasadzie i w duchu wzajemnego zrozumienia stron, jest utopią.

Zespół arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych 15 lutego rozpatrzył odwołanie Geodezyjnej Izby Gospodarczej w sprawie specyfikacji istotnych warunków zamówienia przetargu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Żywcu [patrz też „SWDE – tak, EWID2000 – nie”, s. 43]. Odwołanie Izby arbitrzy uwzględnili i unieważnili postępowanie przetargowe (pełny tekst wyroku na naszej stronie www.gig.org.pl). Odwołanie dotyczyło trzech podstawowych elementów:

- narzucenia wykonawcy narzędzia software’owego EWID2000 do wykonania prac;
- zmuszenia wykonawcy do zaoferowania ceny ryczałtowej za wykonane prace przy jednoczesnym orientacyjnym zdefiniowaniu zamówienia (liczby działek, budynków i lokali);
- narzucenia wykonawcy projektu umowy, w której praktycznie jednostronnie określa się jego obowiązki (wraz z odpowiednimi pogróżkami i karami), przy zupełnym pominięciu zobowiązań zamawiającego (poza standardowym odesłaniem do kodeksu cywilnego).

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt