wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Marzec 2006, Nr 3 (130) |


• Przygoda z czwórką, czyli czerwona kartka dla GUGiK za egzamin na uprawnienia zawodowe • Sztuka wydać i sztuka zprzedać – blaski i cienie realizacji polskich atlasów narodowych, cz. II • Dobre widoki dla teledetekcji • Wejherowo nie boi się IPE • Kolejne etapy legislacji INSPIRE • Harmonizacja VMapy L2 i ...

powrót

Janusz Wenta. Mari An E. Nikel, Adam Klimek, Olgierd Dzięcielski

Wejherowo nie boi się IPE

W lutowym numerze GEODETY Janusz Dygaszewicz, w artykule „Kto się boi IPE”, krytycznie odniósł się do prac prowadzonych w Wejherowie w ramach pilotażu PHARE. Jednakże do oceny tej wkradły się istotne nieścisłości, które poniżej wyjaśniamy.

Nieprawdą jest, że powiat wejherowski ani razu nie przekazywał danych ewidencyjnych w formacie SWDE na potrzeby IPE. Wydane one zostały kilkakrotnie w trakcie trwania projektu PHARE 2000. Po zakończeniu projektu pilotażowego GUGiK przedstawił staroście projekt umowy o przekazywanie danych ewidencyjnych do CODGiK przy wykorzystaniu IPE, jednakże po opracowaniu ekspertyzy prawnej okazało się, iż umowa ta nie jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Starosta zaproponował odpowiednie zmiany w projekcie umowy, likwidujące mankamenty prawne, jednakże do dziś jego ropozycja pozostała bez odpowiedzi ze strony GUGiK. W chwili obecnej nie ma podstawy formalnej do przekazywania danych do CODGiK.

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt