wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001200220032004
2005200620072008200920102011201220132014
20152016201720182019
| Styczeń 2006, Nr 1 (128) |


• Scalenia za euro tuż-tuż • Ciepłownicze sieci na mapach • Po rozum do głowy, czyli wielofunkcyjny system precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG/EUPOS • System metadanych dla PZGiK • Priorytetowe zadanie GMES: monitorowanie Ziemi • G jak GPS i GIS - przegląd odbiorników GPS dla potrzeb GIS • Pruski ...

powrót

Dariusz Felcenloben

Jak nie geodeta, to sąd

Granice nieruchomości, cz. III

W przypadkach, kiedy zachodzi potrzeba jednoznacznego określenia przebiegu granic nieruchomości na gruncie, a brak jest takich danych, należy wszcząć postępowanie rozgraniczeniowe i dokonać ustalenia ich przebiegu albo na zasadach ustalonych w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne, albo w postępowaniu sądowym.

W postępowaniu administracyjnym przy ustaleniu przebiegu granic bierze się pod uwagę znaki i ślady graniczne, mapy i inne dokumenty oraz punkty osnowy geodezyjnej (art. 31 ust. 2 Pgik), a w przypadku ich braku lub kiedy dane te są sprzeczne, ustala się przebieg granicy na podstawie zgodnego oświadczenia stron lub jednej ze stron, gdy druga strona oświadczenia nie składa i nie kwestionuje ich przebiegu (art. 31 ust. 3 Pgik). Z koniecznością przeprowadzenia postępowania rozgraniczeniowego będziemy mieli do czynienia w każdym przypadku, kiedy granice nieruchomości nie zostały wcześniej ustalone, albo w sytuacji, kiedy były już ustalone, ale stały się sporne.

Pełna treść artykułu w styczniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt