Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Wrzesień 2011, Nr 9 (196) |


• 14 razy BARI, czyli wyprawy studentów geodezji z AGH • Letni wysyp projektów rozporządzeń do prawa geodezyjnego • Cycloramy wchodzą do Polski • Fałszywy nadzór, czyli jak wykończyć geodetę • Projekt VISLA – model ekosystemu Zalewu Wiślanego • Studia podyplomowe z zakresu GIS i wyceny nieruchomości • ...

powrót

Jacek Siedlik

Wysokie loty MGGP Aero

10-letnia już historia MGGP Aero zaczęła się od spotkania Franciszka Grybosia i Łucjana Pietlucha, prezesów MGGP SA z Tarnowa i Geokart-International z Rzeszowa, którzy dyskutowali, jak polska geodezja powinna powrócić do... Libii. Wydawało się, że najłatwiej będzie to zrealizować przez usługi fotolotnicze, a więc powstała spółka „Przedsiębiorstwo Fotolotnicze Geokart – MGGP”. Poza ideą i nazwą również logo nawiązywało do historii.

Kilka następnych lat pokazało jednak, że powrót do Libii z usługami fotolotniczymi nie jest taki prosty. Od idei do funkcjonującego przedsiębiorstwa droga była daleka i kręta. Nasuwało się wiele pytań: Jak zbudować nową spółkę działającą na rynku, którego praktycznie w Polsce nie ma? Skąd wziąć doświadczonych specjalistów? Kto będzie w stanie pomóc w transferze technologii?
Wsparcia zaczęliś­my szukać w środowisku naukowym, wśród ekspertów nie tylko z zakresu teorii, ale i praktyki wykonywania zdjęć lotniczych. Dzięki pomocy prof. Krystiana Pyki z AGH (trwającej zresztą do dziś) nawiązaliśmy współpracę z prof. Zdzisławem Kurczyńskim (który był również uczestnikiem wielu polskich projektów fotogrametrycznych realizowanych wcześniej w Libii) oraz Sławomirem Mikrutem, młodym, ambitnym doktorantem Akademii Górniczo-Hutniczej. Nie ma nikogo w branży, kto nie znałby tych cenionych naukowców...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS