wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Styczeń 2004, Nr 1 (104) |


• Czy GUGiK przetrwa? • Porządki na rynku nieruchomości – rozmowa z Henrykiem Jędrzejewskim, architktem nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami • Ortointeres • Z życia Teodora Józefa Blachuta, fragmenty książki wybitnego polskiego fotogrametry, który karierę naukową zrobił w Kanadzie

powrót

redakcja

Sejmowe pogawędki o geodezji

Choć geodezja nie absorbuje naszych polityków w takim stopniu, jak np. biopaliwa, winiety, jednoręcy bandyci czy „lub czasopisma”, to jednak czasami lubią sobie o niej podyskutować.

Poseł radykalny
Podczas posiedzenia Sejmu 12 listopada ub.r. poseł Wiesław Okoński (SLD) powiedział: Pan poseł sprawozdawca mówił o dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym utrzymano Urząd Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Zaproponowano jednocześnie na tymże posiedzeniu likwidację Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, dodatkowo argumentując to tym, że przy Ministerstwie Infrastruktury istnieje Urząd Geodezji. W związku z tym chciałbym zaproponować poprawki do proponowanej ustawy, na podstawie których pozostaje Urząd Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast – zresztą taka propozycja była – z wyłączeniem wydziału gospodarki przestrzennej, a także zaproponować poprawkę, na podstawie której likwiduje się Głównego Geodetę Kraju.

Poseł zaczyna myśleć
Wiesław Okoński podczas posiedzenia Sejmu 18 grudnia ub.r.: Panie Marszałku! Panie Ministrze! Środki masowego przekazu w sposób wyczerpujący informowały o problemach związanych z wykorzystaniem przekazanych Polsce środków unijnych w celu poprawy poziomu obsługi w zakresie geodezji i kartografii na obszarach wiejskich. Czy prawdziwe są informacje, iż środki te nie zostały wykorzystane? Jeżeli tak jest w rzeczywistości, to czy niewykorzystanie przyznanych środków unijnych nastąpiło na skutek tego, iż Główny Urząd Geodezji i Kartografii nie wykonał swoich ustawowych obowiązków? Kto poniósł odpowiedzialność za tak rażące zaniedbania?
I drugie pytanie. Jaką strukturę będą miały organy administracji właściwe w sprawach geodezji i kartografii po zmianach organizacji tych organów, związanych z likwidacją Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii? Czy dyrektor departamentu pozostanie głównym geodetą kraju? Czy zgodne z prawdą są podawane informacje, że likwidacja tego organu może spowodować istotne problemy w procesie realizacji polityki państwa w zakresie geodezji i kartografii, a w szczególności w prowadzeniu centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego? Co stanie się z tym zasobem po likwidacji Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii? Czy likwidacja Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii uniemożliwi Polsce staranie się o dotacje ze środków Unii Europejskiej na poprawę obsługi geodezyjno-kartograficznej? Dziękuję.

Pełna treść artykułu w styczniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS