Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Kwiecień 2004, Nr 4 (107) |


• Giganty na uwięzi – systemy sterowania maszynami budowlanymi • Dwóch na jedną – z głównym geodetą kraju Jerzym Albinem i wiceprezesem GUGiK Ryszardem Preussem rozmawia Katarzyna Pakuła-Kwiecińska • SPOT-5 dla IACS • Piaseczno story – w piaseczyńskim starostwie potrzebne są generalne porządki

powrót

Anna Wardziak

Geodezja po gimnazjum

Rekrutacja do techników geodezyjnych 2004/2005
28 techników geodezyjnych przygotowało swoją ofertę dla tegorocznych absolwentów gimnazjów. Łącznie dysponują one 992 miejscami. To nieco mniej niż w roku ubiegłym, ale i tak są to liczby imponujące.

Propozycja nauczania na tym poziomie nie zmieniła się istotnie w stosunku do lat poprzednich. Nauka w technikach geodezyjnych trwać będzie cztery lata, nie będzie też żadnych egzaminów wstępnych ani dodatkowych testów sprawdzających wiedzę czy umiejętności kandydatów. O umieszczeniu na liście przyjętych do danej szkoły decyduje przede wszystkim suma punktów za egzamin gimnazjalny i za oceny na świadectwie ostatniej klasy gimnazjum, przy czym o wyborze przedmiotów punktowanych decydują poszczególne szkoły. Jednak w większości przypadków są to: język polski, matematyka, język obcy, geografia czy informatyka. Punktowane są też tzw. szczególne osiągnięcia ucznia, np. udział w konkursach, turniejach i olimpiadach przedmiotowych, sukcesy sportowe czy artystyczne, działalność w samorządzie i kołach zainteresowań. Na wszystkie trzeba mieć pisemne zaświadczenia (niektóre z nich wymieniane są na świadectwie).
Aby dostać się do wybranej szkoły, należy złożyć podanie o przyjęcie do niej wraz z życiorysem (często są to specjalne druki-kwestionariusze – do pobrania w sekretariacie szkoły – które należy wypełnić), podpisane zdjęcia, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kształcenia w zawodzie geodety. Niejednokrotnie wymagane są również: karta zdrowia i karta szczepień. Dokumenty należy złożyć jeszcze w kwietniu-maju. Natomiast po zakończeniu nauki w gimnazjum i po egzaminie końcowym trzeba donieść świadectwo ukończenia szkoły i zaświadczenie o wynikach egzaminu (najczęstszym terminem wyznaczanym przez szkoły jest koniec czerwca). Dokładne terminy przyjmowania, jak i wymagania dotyczące konkretnych dokumentów różnią się w poszczególnych placówkach, dlatego warto zadzwonić do sekretariatu szkoły lub wybrać się osobiście, żeby się o nie dowiedzieć (w tabeli obok podano terminy orientacyjne). Pod koniec czerwca wszyscy kandydaci będą już wiedzieli, czy dostali się do wybranej szkoły. Jednak to jeszcze nie koniec rekrutacji, trzeba bowiem donieść potwierdzenie wyrażające chęć kształcenia się w danej placówce. Istota tego wymogu jest prosta – chodzi o to, by ostatecznie zamknąć listę uczniów i aby dany kandydat, który wybierze inną szkołę, nie blokował miejsca pozostałym chętnym.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS