Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2004, Nr 6 (109) |


• LPIS sercem IACS-u, czyli prace nad Systemem Identyfikacji Działek Rolnych • Raport 2003 – wyniki finansowe 18 przedsiębiorstw geodezyjno-kartograficznych zrzeszonych w KZPFGK • Mapy spod ziemi w 85-lecie Państwowego Instytutu Geologicznego • Mamy w rękach żyłę złota – rzeczywiste i potencjalne problemy oraz ...

powrót

Anna Wardziak

Z dyplomem na studia

Rekrutacja na studia podyplomowe 2004/2005, cz. I
Dążenie do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji, jest u nas coraz powszechniejsze. Studia podyplomowe to już nie ekstrawagancja, ale coraz częściej wymóg stawiany przez pracodawcę. Wciąż nie brakuje ani zainteresowanych, ani oferujących.

Jednak decyzji o wyborze ich kierunku nie warto podejmować pochopnie. Żeby świadectwo ich ukończenia nie było tylko niewiele wartym „papierkiem”, najrozsądniej zdecydować o tym po kilku latach pracy, kiedy wiemy już, czego oczekuje od nas pracodawca i co sami chcemy robić w przyszłości. Studia podyplomowe to również doskonała podstawa do przekwalifikowania się czy znalezienia lepszej pracy. W każdym z prezentowanych na kolejnych stronach przypadku są to studia płatne. I choć w stosunku do roku ubiegłego nie widać pod tym względem zasadniczych zmian, są to dość spore kwoty. Zdarza się, że to pracodawca zachęca swojego pracownika do podwyższania kwalifikacji, finansując studia w całości bądź partycypując w kosztach, uznając tym samym, że jest to dobra forma inwestowania w niego. Gdy jednak samodzielnie decydujemy się na podjęcie studiów i również samodzielnie będziemy je finansować, warto wcześniej dokładnie sprawdzić ofertę. Na sąsiednich stronach zebranych zostało (na podstawie ankiet wypełnionych przez organizatorów) wiele istotnych informacji, takich jak: tematyka zajęć, ich rodzaj (wykłady, zajęcia praktyczne), liczba godzin. Natomiast oceny warunków lokalowych, wyposażenia w sprzęt czy oprogramowanie najlepiej dokonać, składając wizytę w interesującym nas studium. Szczególnie cenna byłaby też możliwość poznania opinii jego słuchaczy czy absolwentów.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS