wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2004, Nr 6 (109) |


• LPIS sercem IACS-u, czyli prace nad Systemem Identyfikacji Działek Rolnych • Raport 2003 – wyniki finansowe 18 przedsiębiorstw geodezyjno-kartograficznych zrzeszonych w KZPFGK • Mapy spod ziemi w 85-lecie Państwowego Instytutu Geologicznego • Mamy w rękach żyłę złota – rzeczywiste i potencjalne problemy oraz ...

powrót

Jerzy Przywara

Na fali i na sali

IX Seminarium WPG S.A. połączone z regatami żeglarskimi, Rynia, 6-8 maja
Seminaria połączone z regatami żeglarskimi organizowane przez WPG S.A. pod patronatem wojewody mazowieckiego mają już 10-letnią tradycję. Tym razem – choć pogoda była pod psem – nad Zalew Zegrzyński przyjechało ponad 250 osób. Najliczniej uczestniczyli w imprezie pracownicy administracji geodezyjnej, samorządowcy, reprezentanci firm projektowych i budowlanych, naukowcy oraz sami pracownicy WPG.

Głównym tematem seminarium była rola geodezji w zarządzaniu przestrzenią województwa mazowieckiego. Najpoważniejsze problemy w rozwoju przestrzennym Mazowsza, jakie stoją przed samorządem województwa, przedstawił członek jego Zarządu Tomasz Sieradz. Należą do nich m.in.: największe w kraju dysproporcje w poziomie życia i rozwoju gospodarczego, niska sprawność systemu komunikacyjnego, zacofanie wielu rejonów pozbawionych własnych czynników pobudzających ich rozwój, liczne konflikty i kontrowersje związane z funkcjonowaniem obszarów przyrodniczych i planowaniem wielkich inwestycji. W planie zagospodarowania przestrzennego województwa za najważniejsze kierunki uznano: wspomaganie rozwoju wybranych ośrodków (Warszawa, Płock, Radom, Ciechanów, Siedlce, Ostrołęka) jako centrów aktywizujących poszczególne rejony Mazowsza, poprawę warunków funkcjonowania środowiska przyrodniczego oraz modernizację sieci komunikacyjnej. Jednym z narzędzi zapewniających realizację tej polityki będzie stały monitoring stanu zagospodarowania przestrzennego, a jego podstawowym instrumentem – Mazowiecki System Informacji Przestrzennej.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS