Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2004, Nr 6 (109) |


• LPIS sercem IACS-u, czyli prace nad Systemem Identyfikacji Działek Rolnych • Raport 2003 – wyniki finansowe 18 przedsiębiorstw geodezyjno-kartograficznych zrzeszonych w KZPFGK • Mapy spod ziemi w 85-lecie Państwowego Instytutu Geologicznego • Mamy w rękach żyłę złota – rzeczywiste i potencjalne problemy oraz ...

powrót

Jerzy Przywara

Na fali i na sali

IX Seminarium WPG S.A. połączone z regatami żeglarskimi, Rynia, 6-8 maja
Seminaria połączone z regatami żeglarskimi organizowane przez WPG S.A. pod patronatem wojewody mazowieckiego mają już 10-letnią tradycję. Tym razem – choć pogoda była pod psem – nad Zalew Zegrzyński przyjechało ponad 250 osób. Najliczniej uczestniczyli w imprezie pracownicy administracji geodezyjnej, samorządowcy, reprezentanci firm projektowych i budowlanych, naukowcy oraz sami pracownicy WPG.

Głównym tematem seminarium była rola geodezji w zarządzaniu przestrzenią województwa mazowieckiego. Najpoważniejsze problemy w rozwoju przestrzennym Mazowsza, jakie stoją przed samorządem województwa, przedstawił członek jego Zarządu Tomasz Sieradz. Należą do nich m.in.: największe w kraju dysproporcje w poziomie życia i rozwoju gospodarczego, niska sprawność systemu komunikacyjnego, zacofanie wielu rejonów pozbawionych własnych czynników pobudzających ich rozwój, liczne konflikty i kontrowersje związane z funkcjonowaniem obszarów przyrodniczych i planowaniem wielkich inwestycji. W planie zagospodarowania przestrzennego województwa za najważniejsze kierunki uznano: wspomaganie rozwoju wybranych ośrodków (Warszawa, Płock, Radom, Ciechanów, Siedlce, Ostrołęka) jako centrów aktywizujących poszczególne rejony Mazowsza, poprawę warunków funkcjonowania środowiska przyrodniczego oraz modernizację sieci komunikacyjnej. Jednym z narzędzi zapewniających realizację tej polityki będzie stały monitoring stanu zagospodarowania przestrzennego, a jego podstawowym instrumentem – Mazowiecki System Informacji Przestrzennej.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS