Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Listopad 2005, Nr 11 (126) |


• Melanż informatyczny, czyli oprogramowanie do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków • Ankieta GEODETY i PTIP w sprawie geodezji, kartografii i geomatyki • Zestawienie odbiorników GPS o dokładnościach milimetrowych • W prezencie płyta CD z oprogramowaniem Bentleya Dodatek NAWI, a w nim m.in.: system zarządzania flotą ...

powrót

Marek Pudło

Wehikuł czasu

11. Międzynarodowe Targi Intergeo, Düsseldorf, 14-16 października

Wizyta na niemieckich targach Intergeo jest zawsze jak podróż w czasie, oczywiście do przyszłości. Nawet jednodniowy pobyt na takiej imprezie pozwala odetchnąć od codziennych problemów i przyjrzeć się z bliska najnowocześniejszym technologiom, które wyznaczają standardy pracy na Zachodzie.

Po wejściu na hale targów Intergeo odnosi się wrażenie, że nie jest to impreza geodezyjna. Wszędzie pecety, laptopy, drukarki i skanery wielkoformatowe. Prawie jak na CEBIT – jednej z największych wystaw technik informatycznych na świecie. Po bliższym przyjrzeniu okazuje się jednak, że na owych ekranach komputerowych widać znajome programy do GIS-u, wspomagania projektowania (CAD), a także mnóstwo innych użytkowych aplikacji geodezyjnych (do obsługi pomiarów inżynierskich, projektowania dróg, mostów, przebiegu torów kolejowych, wyrównania skomplikowanych sieci geodezyjnych itp.). „Drobni” niemieccy twórcy aplikacji GIS towarzyszą „potentatom” z tej dziedziny, takimi jak ESRI, Intergraph, Bentley, Autodesk czy Map-Info. Ci ostatni prezentowali w Düsseldorfie cały przekrój produktów informatycznych – od tradycyjnego GIS-u do specjalistycznych aplikacji dla e-governmentu.
Bardzo mocno zaakcentowały swoją obecność również firmy zajmujące się wizualizacją przetworzonej już informacji geograficznej. Można więc wnioskować, że samorządy zachodnich państw od dawna korzystają z modeli przestrzennych przy podejmowaniu strategicznych decyzji. A niedowiarków skuteczności takiej prezentacji przekonałby zapewne model Berlina 3D – był do nabycia za jedyne 30 euro.

Pełna treść artykułu w listopadowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Uber "naprawia" GPS w miastach
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama