wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Październik 2005, Nr 10 (125) |


• Taka praca, czyli kontrola na miejscu w ramach IACS • Nowości na Międzynarodowych Targach GEA 2005 w Poznaniu • GEOPORTAL.GOV.PL – kształtowanie społeczeństwa informacyjnego • Zestawienie profesjonalnych rejestratorów polowych

powrót

Janusz Dygaszewicz

GEOPORTAL.GOV.PL

Misją projektu o nazwie GEOPORTAL.GOV.PL jest kształtowanie społeczeństwa informacyjnego, skłonnego do korzystania z internetu przy załatwianiu spraw dotyczących informacji geoprzestrzennej.

Celem projektu jest wytworzenie nowoczesnego, dostępnego przez internet repozytorium cyfrowej informacji geoprzestrzennej o charakterze portalowym. System ma umożliwić odpłatne udostępnianie danych on-line przedsiębiorcom i osobom fizycznym. GEOPORTAL.GOV.PL spowoduje usystematyzowanie i ujednolicenie danych geoprzestrzennych rozproszonych dotąd po różnych instytucjach w całej Polsce. Umożliwi zebranie ich w jednym wirtualnym urzędzie, co wpłynie na oszczędność czasu potrzebnego do uzyskania informacji o nieruchomościach i przestrzeni. Zwiększy konkurencyjność polskich podmiotów gospodarczych poprzez łatwy i bezpośredni dostęp do danych katastralnych niezbędnych do prowadzenia procesów inwestycyjnych i biznesowych, zachęci obcy kapitał do inwestowania w Polsce, a w rezultacie – przyczyni się do rozwoju polskiej gospodarki.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt