Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Sierpień 2011, Nr 8 (195) |


• Polowanie na biegłego • Opracowania fotogrametryczne w zasobie • Nowa jakość, czyli jak poradzić sobie z odmową włączenia dokumentacji do zasobu • Wywiad z prof. Ireneuszem Winnickim, dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT • Co mamy w sieci – ranking stron internetowych 43 firm geodezyjnych i ...

powrót

Barbara Stefańska

Co mamy w sieci?

Trudno dziś wyobrazić sobie firmę, której nie ma w internecie. Strona WWW to wizytówka przedsiębiorstwa przyciągająca lub odstraszająca potencjalnych klientów. Dlatego po dwóch latach od ostatniego zestawienia (GEODETA 8/2009) ponownie przyjrzeliśmy się witrynom firm z naszej branży.

Tym razem zwiększyliśmy liczbę ocenianych przedsiębiorstw z 34 do 43. Dodaliśmy głównie te o profilu GIS-owym, startujące ostatnio w dużych przetargach, w których liczba pracowników zatrudnionych na umowę o pracę przekracza 20 osób. W rankingu skupiliśmy się na firmach usługowych, pomijając dystrybutorów sprzętu oraz oprogramowania. Poziom okazał się bardzo zróżnicowany. Strony niektórych przedsiębiorstw wciąż wyglądają jak powieszona tablica z podstawowymi informacjami, inne z kolei zawierają pełne dane na temat usług i wykorzys­tywanych technologii oraz liczne multimedia. Pod lupę wzięliśmy 30 parametrów, które podzieliliśmy na pięć kategorii:
• Nawigacja/komunikacja/aktualność – dział aktualności oraz dostępne funkcje (mapa strony, wyszukiwarka itd.).
• Informacje o firmie – w tym podstawowe dane: formalnoprawne, teleadresowe, organizacyjne oraz oferowane usługi.
• Jak cię widzą – czas reakcji na nadesłany e-mail, fotogalerie/multimedia, wersje obcojęzyczne, slogan reklamowy.
• Grafika i język – projekt graficzny i poprawność językowa.
• Plusy i minusy – co nas zaskoczyło: pozytywnie lub negatywnie.
Parametry zostały odpowiednio wyważone; w niektórych z nich punktacja była zerojedynkowa, czyli przyznawaliś­my zero lub maksymalną liczbę punktów, w innych ocenialiś­my „od do”. Można było zdobyć maksymalnie 59 punktów (nie licząc plusów). W niektórych kategoriach, np. dane adresowe, struktura czy historia firmy, przyznawaliśmy punkty na podstawie tego, czy informacje są, czy ich nie ma, inne podlegały subiektywnej ocenie. Opracowany ranking daje orientacyjny obraz sytuacji. Nie braliśmy bowiem pod uwagę takich parametrów technicznych, jak np. pozycjonowanie czy szybkość serwerów...

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS