Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2011, Nr 7 (194) |


• Na pasie startowym - rozmowa z Jerzym Anasiewiczem o obsłudze inwestycji liniowych na warszawskim Okęciu • Pilotaż modernizacji ewidencji gruntów i budynków • Mobilna rewolucja - systemy skanowania i kartowania • Geodeta w świecie reklamy • Geodezyjne ślady solnego kataklizmu w Wapnie • Granice gruntów objętych ...

powrót

Jerzy Przywara

Feta na Politechnice

Obchody 90-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej rozpoczęły się 27 maja mszą świętą w koś­ciele przy placu Zbawiciela. W Dużej Auli Politechniki wystawę po­święconą historii i dokonaniom Wydziału otworzyli: prorektor Politechniki prof. Władysław Wieczorek, dziekan WGiK prof. Witold Prószyński i jej organizatorka dr Katarzyna Osińska-Skotak.

Głównym punktem obchodów rocznicowych była uroczystość w Małej Auli. Rozpoczęto od Gaudeamus igitur. Okolicznościowe mowy wygłosili m.in. rektor Politechniki prof. Włodzimierz Kurnik, główny geodeta kraju Jolanta Orlińska, prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich Stanisław Cegielski, dziekani wydziałów geodezyjnych z AGH, WAT, UWM, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a także przedstawiciele mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, Stowarzyszenia Kartografów Polskich i Geodezyjnej Izby Gospodarczej.
Profesor Witold Prószyński przypomniał w zarysie historię Wydziału, sylwetki wybitnych profesorów, którzy zapisali się w pamięci wielu pokoleń polskich geodetów, w tym: Edwarda Warchałowskiego, Tadeusza Lazzariniego, Felicjana Piątkowskiego, Jana Różyckiego i Czesława Kameli. Przedstawił także najnowsze dokonania kadry naukowej. Referat nt. roli współczesnej geodezji w badaniach ruchu obrotowego Ziemi wygłosił prof. Aleksander Brzeziński.
Jubileusz był okazją do uhonorowania zasłużonych pracowników Wydziału i jego absolwentów. 14 osób otrzymało z rąk głównego geodety kraju Jolanty Orlińskiej odznaki honorowe „Za zasługi dla geodezji i kartografii”...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS