Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2011, Nr 7 (194) |


• Na pasie startowym - rozmowa z Jerzym Anasiewiczem o obsłudze inwestycji liniowych na warszawskim Okęciu • Pilotaż modernizacji ewidencji gruntów i budynków • Mobilna rewolucja - systemy skanowania i kartowania • Geodeta w świecie reklamy • Geodezyjne ślady solnego kataklizmu w Wapnie • Granice gruntów objętych ...

powrót

Florian Romanowski

Geodeci Europy integrują się

Jesienią 2010 roku Krajowy Związek Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych Polska Geodezja Komercyjna powierzył mi obowiązki reprezentowania go w organizacji geodetów europejskich CLGE. Moim pierwszym poważniejszym zadaniem był udział w wiosennym Walnym Zgromadzeniu CLGE, które odbyło się w Chorwacji.

W Zgromadzeniu w Opatii uczestniczyli przedstawiciele 25 krajów. Nieobecne były reprezentacje: Cypru, Litwy, Łotwy, Malty, Mołdawii, Portugalii, Rosji i Rumunii. Za stronę organizacyjną spotkania odpowiadali gospodarze – geodeci chorwaccy. W ich imieniu zgromadzonych powitał dyrektor Państwowej Administracji Geodezyjnej Chorwacji Željko Bačić. Prezydent CLGE Jean-Yves Pirlot (Belgia), otwierając obrady, zaznaczył, że Walne Zgromadzenia będą odbywały się dwa razy do roku (marzec/kwiecień i wrzesień/październik), a wyznaczone terminy nie będą kolidowały z posiedzeniami FIG, jak to się dotychczas zdarzało.
Obrady statutowe rozpoczął skarbnik CLGE Dieter Seitz (Niemcy) od prezentacji raportu finansowego i wykonania budżetu za rok 2010 (99 tys. euro). Z kolei planowany budżet na rok 2011, zaakceptowany już przez zarząd, to kwota rzędu 72 tys. euro. Następnie sekretarz generalny CLGE Michelle Camilleri przedstawiła plan pracy na lata 2011-12, którego głównymi punktami są: stworzenie silnego i rozpoznawalnego wizerunku organizacji w Europie, rozszerzenie współpracy z UE i wzmocnienie współpracy między członkami CLGE.
Danko Markovinović (Chorwacja) został jednogłośnie wybrany na nowo utworzone stanowisko wiceprezydenta CLGE do spraw geoinformatyki. Mairolt Kakko w imieniu delegacji estońskiej zaprosił do Tallinna (16-17 września 2011 r.) na Walne Zgromadzenie, którego tematami wiodącymi będą kataster uzbrojenia podziemnego oraz dyrektywa INSPIRE. Z kolei Clemens Kiepke (Niemcy) zaproponował, by jesienne Walne Zgromadzenie w 2012 r. miało miejsce w Hanowerze i zbiegło się z Konferencją Geodetów Europejskich oraz targami Intergeo. Boris Tundzew przedstawił wniosek geodetów Byłej Jugosławiańskiej Republiki Macedonii o akces w szeregi CLGE, a walne Zgromadzenie jednogłośnie przyjęło ich organizację na nowego członka...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS