Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 2005, Nr 6 (121) |


• Duże projekty - wysokie wymagania, czyli projekty ARiMR • Raport branży geodezyjnej 2004 • Rozmowa ze Stefano Morisim, wiceprezesem GIOU w Bentley Systems • Oferta studiów podyplomowych dla geodetów

powrót

Anna Wardziak

Drugi dyplom?

Rekrutacja na studia podyplomowe 2005/2006, cz. I

W Europie Zachodniej model tzw. ustawicznego kształcenia, czyli podnoszenia swoich kwalifi­kacji przez całe życie, obowiązuje już od dawna.
W Polsce zapotrzebowa­nie na regularne do­kształcanie, w tym m.in. na studia podyplomowe, poja­wiło się dopiero kilka lat te­mu, choć tego typu forma edukacji nie jest żadną no­wością. A wygląda na to, że rozpatrywana właśnie przez Sejm nowelizacja ustawy Pra­wo geodezyjne i kartograficz­ne wprowadzi w naszej bran­ży wręcz obowiązek stałego doskonalenia kwalifikacji. Zdobycie dodatkowej spe­cjalizacji czy pogłębienie do­tychczasowej wiedzy to nie­wątpliwie dobra inwestycja w siebie, z zastrzeżeniem, że studia wybierzemy z głową. Inaczej stracimy tylko czas i pieniądze.
Nasze zestawienie stu­diów podyplomo­wych tradycyjnie skierowa­ne jest do tych, którzy swoją przyszłość wiążą z geodezją i dziedzinami pokrewny­mi. W tym roku zebraliśmy 15 ofert, w tym 9 związanych z szeroko pojętym GIS-em (prezentujemy je na sąsied­nich stronach), 5 – z wyceną nieruchomości, i jedną zwią­zaną z urządzaniem wsi i go­spodarstw rolnych (do nich wrócimy za miesiąc). Łącz­nie na chętnych czeka pra­wie 600 miejsc (najwięcej na studiach z zakresu wyce­ny). Przyglądając się tematy­ce zajęć, pewne modyfikacje dostrzec można w pierwszej grupie studiów, natomiast brak zmian – w drugiej.
Jeśli zaś chodzi o zasady rekrutacji, to w większości przypadków wystarczy zło­żyć komplet dokumentów, czasem o przyjęciu decyduje wynik rozmowy kwalifika­cyjnej. Trzeba mieć oczywi­ście ukończone studia wyż­sze (minimum licencjackie). Zwykle ich profil nie ma znaczenia, choć zdarzają się przypadki, kiedy wskazane są pewne kierunki (program studium zakłada, że uczest­nik ma już pewną wiedzę z danej dziedziny). Nie ma też ograniczeń wiekowych.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS