wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Maj 2011, Nr 5 (192) |


• O GIS-ie w spisie z Januszem Dygaszewiczem i Agnieszką Nowakowską • Tradycja zobowiązuje – rozmowa z prof. Witoldem Prószyńskim • Skok w ISOK • Monitorowanie zagrożeń powodziowych w Bytomiu • Do Niemiec z tyczką • Opiniowanie wstępnego projektu podziału nieruchomości • Lidarem ze śmigłowca

powrót

Anna Wardziak

Młodzi zdolni

W stolicy Podkarpacia Rzeszowie odbyły się dwa ostatnie etapy 33. Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej – okręgowy i centralny. I tym razem padł rekord frekwencji. W trzydniowych zmaganiach (7-9 kwietnia) uczestniczyło 99 uczniów. Największymi sukcesami mogą poszczycić się szkoły w Opolu i Jarosławiu. Uczeń „Gzowskiego” został zwycięzcą klasyfikacji indywidualnej, a abiturienci „Witkowskiego” – drużynowej.

Podobnie jak w latach ubiegłych olimpijska rywalizacja odbywała się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. W eliminacjach szkolnych (październik 2010 r.) wyłoniono trzyosobowe drużyny reprezentujące 33 szkoły ponadgimnazjalne kształcące w zawodzie technik geodeta. Olimpiada obejmowała wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne z następujących przedmiotów: geodezja, geodezja inżynieryjna, geodezja w gos­podarce nieruchomościami oraz fotogrametria.

Etap okręgowy składał się z dwóch części. Teoretyczna w postaci tes­tów i zadań pisemnych wyłoniła dziesiątkę finalistów zakwalifikowaną do etapu centralnego. Najwięcej punktów w tej części zdobył Damian Tondaś reprezentujący Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Warto podkreślić, że Damian był finalistą również ubiegłorocznej olimpiady jeszcze jako uczeń II klasy technikum. Natomiast o miejscu na liś­cie najlepszych drużyn zdecydowała suma punktów zdobytych przez trójkę przedstawicieli każdej ze szkół zarówno w części pisemnej, jak i praktycznej. Zwycięzcą okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu w składzie: Rafał Krysa, Rafał Mędroń i Kamil Morawski. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 13 w Łodzi oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

Najważniejszy, centralny etap olimpiady wyłonił spośród finalistów indywidualnych trójkę laureatów...

Więej zdjęć w Fotogalerii

Pełna treśc artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS