wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995-2022. Aktualizacja obejmująca wydania z roku 2023 zostanie przeprowadzona we wrześniu 2023 r. Pilki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Maj 2011, Nr 5 (192) |


• O GIS-ie w spisie z Januszem Dygaszewiczem i Agnieszką Nowakowską • Tradycja zobowiązuje – rozmowa z prof. Witoldem Prószyńskim • Skok w ISOK • Monitorowanie zagrożeń powodziowych w Bytomiu • Do Niemiec z tyczką • Opiniowanie wstępnego projektu podziału nieruchomości • Lidarem ze śmigłowca

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Geodeto, zadbaj o prestiż zawodu

Motywem przewodnim tegorocznego Walnego Zgromadzenia Geodezyjnej Izby Gospodarczej (Warszawa, 13 kwietnia) było podniesienie prestiżu zawodu geodety przez polepszenie obsługi zleceniodawców. Odbyły się także przedterminowe wybory nowego prezesa, a uchwalona zmiana statutu otwiera drogę do planowanego od dłuższego czasu połączenia z Zachodniopomorską Geodezyjną Izbą Gospodarczą.

Walne Zgromadzenie GIG odbyło się tym razem nieco wcześ­niej niż zwykle (w kwietniu, a nie w czerwcu) ze względu na styczniową rezygnację Wojciecha Mateli z funkcji prezesa. Konieczne było jak najszybsze wybranie nowego szefa oraz uzupełnienie składu Rady Izby (dotychczasowi członkowie to: Jan Połeć, Krzysztof Rogala i Karol Sołtysiak). Na czele Izby stanął wybrany jednogłoś­nie Bogdan Grzechnik (pełniący dotychczas obowiązki prezesa). Nowymi członkami Rady Izby zostali: Rafał Piętka, Władysław Baka, Aleksander Świątecki, Roman Kasprzak i Wojciech Tokarski.
W minionej kadencji Izba odnotowała kilka sukcesów. Pozytywny skutek odniosło skierowane w marcu do wszystkich starostów i prezydentów miast pismo z prośbą o zaniechanie pobierania w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (ODGiK) nieuprawnionych opłat na podstawie lokalnych cenników. Ponadto GIG wspierała kilkunastu przedsiębiorców występujących do sądów o zwrot takich bezpodstawnie naliczonych opłat. Uzyskano już prawomocne postanowienia o zwrocie znacznych kwot, łącznie z odsetkami, za okres 10 lat.

Izba opiniowała także projekty przepisów prawnych. Dotychczasowe zaangażowanie członków nie pozwoliło jednak na opracowanie własnych – choćby jednostkowych – propozycji. W zakresie organizacji szkoleń i sympozjów aktywność Izby wyraźnie wzrosła w ostatnich trzech miesiącach, co przełożyło się na znaczącą poprawę trudnej sytuacji finansowej organizacji. Uruchomiona została nowa strona internetowa, a dla członków Izby wynegocjowano zniżki przy zakupie sprzętu geodezyjnego i innych produktów...

Pełna treśc artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS