wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Maj 2011, Nr 5 (192) |


• O GIS-ie w spisie z Januszem Dygaszewiczem i Agnieszką Nowakowską • Tradycja zobowiązuje – rozmowa z prof. Witoldem Prószyńskim • Skok w ISOK • Monitorowanie zagrożeń powodziowych w Bytomiu • Do Niemiec z tyczką • Opiniowanie wstępnego projektu podziału nieruchomości • Lidarem ze śmigłowca

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Geodeto, zadbaj o prestiż zawodu

Motywem przewodnim tegorocznego Walnego Zgromadzenia Geodezyjnej Izby Gospodarczej (Warszawa, 13 kwietnia) było podniesienie prestiżu zawodu geodety przez polepszenie obsługi zleceniodawców. Odbyły się także przedterminowe wybory nowego prezesa, a uchwalona zmiana statutu otwiera drogę do planowanego od dłuższego czasu połączenia z Zachodniopomorską Geodezyjną Izbą Gospodarczą.

Walne Zgromadzenie GIG odbyło się tym razem nieco wcześ­niej niż zwykle (w kwietniu, a nie w czerwcu) ze względu na styczniową rezygnację Wojciecha Mateli z funkcji prezesa. Konieczne było jak najszybsze wybranie nowego szefa oraz uzupełnienie składu Rady Izby (dotychczasowi członkowie to: Jan Połeć, Krzysztof Rogala i Karol Sołtysiak). Na czele Izby stanął wybrany jednogłoś­nie Bogdan Grzechnik (pełniący dotychczas obowiązki prezesa). Nowymi członkami Rady Izby zostali: Rafał Piętka, Władysław Baka, Aleksander Świątecki, Roman Kasprzak i Wojciech Tokarski.
W minionej kadencji Izba odnotowała kilka sukcesów. Pozytywny skutek odniosło skierowane w marcu do wszystkich starostów i prezydentów miast pismo z prośbą o zaniechanie pobierania w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (ODGiK) nieuprawnionych opłat na podstawie lokalnych cenników. Ponadto GIG wspierała kilkunastu przedsiębiorców występujących do sądów o zwrot takich bezpodstawnie naliczonych opłat. Uzyskano już prawomocne postanowienia o zwrocie znacznych kwot, łącznie z odsetkami, za okres 10 lat.

Izba opiniowała także projekty przepisów prawnych. Dotychczasowe zaangażowanie członków nie pozwoliło jednak na opracowanie własnych – choćby jednostkowych – propozycji. W zakresie organizacji szkoleń i sympozjów aktywność Izby wyraźnie wzrosła w ostatnich trzech miesiącach, co przełożyło się na znaczącą poprawę trudnej sytuacji finansowej organizacji. Uruchomiona została nowa strona internetowa, a dla członków Izby wynegocjowano zniżki przy zakupie sprzętu geodezyjnego i innych produktów...

Pełna treśc artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS