wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2008, Nr 5 (156) |


• Wywiad z Vanessą Lawrence, szefową brytyjskiej Ordnance Survey • Nowe rozdanie w Elblągu, czyli 10. konferencja na temat ODGiK • Bogdan Grzechnik o geodezji na budowie dróg • MEDARD – edytor metadanych • Ewout Korpershoek o 164 latach Topcona • Zestawienie ręcznych dalmierzy laserowych • Ponad 3500 na ...

powrót

Rozmawiał Marek Pudło

164 lata doświadczenia

Rozmowa z Ewoutem Korpershoekiem, dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży w Topcon Europe Positioning B.V.

MAREK PUDŁO: Kiedy spotkaliśmy się 4 lata temu, Topcon wyglądał inaczej niż dzisiaj...
EWOUT KORPERSHOEK
: Właściwie wszystkie kluczowe zmiany zaszły w firmie 2,5 roku temu. W 2005 roku przeorganizowaliśmy całkowicie jej strukturę. Na rynku europejskim oddzielono „medycznego” Topcona (Topcon Medical) od części pomiarowej (Topcon Positioning). Może nie była to rewolucja, ale mogliśmy się całkowicie skupić na jednej branży. Poświęciliśmy dużo czasu, by stworzyć nowy image firmy, ale też położyliśmy duży nacisk, by w ślad za tymi zmianami poszła poprawa jakości obsługi klientów. Dbamy, by w europejskiej centrali firmy pracował najlepszy personel. Wyjątkowo uważnie wybieramy również odpowiednich partnerów handlowych do współpracy. Sukces globalny zależy od sukcesu na rynkach lokalnych. Profesjonalne firmy dystrybucyjne potrafią oprócz samej sprzedaży technologii zaoferować do niej wartość dodaną w postaci serwisu, szkoleń, doradztwa itp. Przykładem takiej firmy jest oczywiście TPI, z którą współpracujemy już od 17 lat.
Oczywiście ostatnie 2,5 roku to bardzo widoczny wzrost nakładów finansowych i pracy w rozwój nowoczesnych technologii. Wystarczy spojrzeć na liczbę wprowadzonych do sprzedaży produktów. Pojawiły się nowe zmotoryzowane tachimetry elektroniczne z silnymi dalmierzami bezlustrowymi, opracowaliśmy odbiorniki GPS z technologią G3 (GPS, GLONASS, Galileo) przystosowane do działania w sieciach, takich jak budowana w Polsce ASG-EUPOS, czy nasze najmłodsze dzieci, czyli technologie imaging (wideotachimetr i skaner laserowy 3D).

Czy w osiągnięciu pozycji lidera ma pomóc przejęcie Sokkii?
To tylko jeden z elementów całego procesu. To prawda, że po połączeniu będziemy największym globalnym dostawcą sprzętu geodezyjnego na świecie. Sokkia z 88-letnią tradycją i my z 76 latami praktyki stworzymy po zakończeniu procesu konsolidacji „najstarszą” instytucję zajmującą się technologiami pomiarowymi. Przejęcie Sokkii nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków dla ostatecznych klientów, którymi są geodeci. Na rynku pozostaną obie marki. Przyjacielskie przejęcie Sokkii ma na celu zwiększenie potencjału finansowego i produkcyjnego, ale przede wszystkim osiągnięcie dwukrotnie wyższych zdolności rozwoju nowych technologii. Topcon i Sokkia znakomicie się uzupełniają pod względem posiadanych rozwiązań. Dzisiejszy rynek nie toleruje stagnacji, ale oczekuje nowości...

Pełna treść wywiadu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS