wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Maj 2008, Nr 5 (156) |


• Wywiad z Vanessą Lawrence, szefową brytyjskiej Ordnance Survey • Nowe rozdanie w Elblągu, czyli 10. konferencja na temat ODGiK • Bogdan Grzechnik o geodezji na budowie dróg • MEDARD – edytor metadanych • Ewout Korpershoek o 164 latach Topcona • Zestawienie ręcznych dalmierzy laserowych • Ponad 3500 na ...

powrót

JP, AB

O nas bez nas

Sejmowa Komisja Nadzwyczajna „Przyjazne państwo” ds. związanych z ograniczeniem biurokracji obraduje nie tylko nad zmianami w przepisach podatkowych, budowlanych czy dotyczących ubezpieczenia społecznego.

Lekkie tylko dotknięcie sfery procesu inwestycyjnego zaowocowało projektami nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami i Prawa geodezyjnego i kartograficznego.

Już w końcu stycznia w komisji dyskutowano m.in. o zbędności decyzji administracyjnych wymaganych obecnie do podziałów nieruchomości oraz o likwidacji ZUD-ów. Na początku marca mówiono o publikowaniu w dziennikach urzędowych wojewodów planów zagospodarowania przestrzennego bez załączników w postaci map, o uproszczeniu procedur związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę i o nieaktualności ewidencji gruntów i budynków (EGiB), która uniemożliwia szybkie dotarcie do właścicieli gruntów. Następnie dyskutowano o czasochłonności procedur niezbędnych dla wykonania przyłącza gazowego, o finansowaniu aktualizacji mapy zasadniczej przez inwestorów i oddawaniu jej za darmo do ODGiK-ów.

W końcu marca dyskutowano m.in. o dublowaniu zapisów w rejestrach państwowych, jakimi są EGiB i księgi wieczyste, a także o ujawnianiu terenów zabudowanych (podlegających wyłączeniu z produkcji rolniczej) w operacie EGiB. Innymi tematami były: brak przepisów wykonawczych dotyczących podziałów nieruchomości rolnych i leśnych, niejas­ności w przepisach dotyczących ustalenia warunków zabudowy dla nieruchomości położonych w pobliżu rzek, stawów itp. Wskazywano także na brak systemu ochrony znaków geodezyjnych i nieponoszenie konsekwencji za ich zniszczenie. Mówiono o różnych mapach, których treść nie pokrywa się ze sobą, o opłatach w ODGiK-ach oraz o wyrysach i wypisach, a także ponownie o nieaktualnej EGiB...

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS