Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Wrzesień 2008, Nr 9 (160) |


• Mapy przestępczości • O gwarancji i rękojmi w pracach geodezyjnych • TERYT, operat przestrzenny • Satelita dla kartografów • Zestawienie ploterów CAD/GIS, cz. 1 • Dobra robota w Świeradowie

powrót

Monika Gołąb

Duży obrazek

Zestawienie ploterów wielkoformatowych, cz. I

Wpisując w wyszukiwarce internetowej „plotery wielkoformatowe CAD/GIS”, otrzymamy pokaźną liczbę wyników. Wśród nich znajdziemy specyfikacje różnorodnego sprzętu, a także informacje dotyczące przedsiębiorstw oferujących usługi w zakresie wydruku wielkoformatowego.

Tak duża ilość informacji może przytłoczyć, a ogromna różnorodność dostępnego sprzętu – utrudnić podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. Poprzez opublikowanie poniższego zestawienia wraz z krótkim komentarzem, postaramy się nieco usystematyzować wiedzę dotyczącą ploterów wielkoformatowych.

Graficzna prezentacja pracy geodety w postaci wydruku to, jak wiadomo, wciąż rzecz nieodzowna. Fakt ten wynika zarówno z wymogów stawianych przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej, jak i chęci klientów do posiadania namacalnego dowodu zleconej roboty. Na pytanie, jakiego plotera potrzebujemy, z pewnoś­cią większość z nas odpowie, że wysokiej jakości, ale i niedrogiego (zarówno przy zakupie, jak i w eksploatacji). Poszukajmy więc sposobów na oszczędności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu wydruku.

Warto podkreślić, że o wyborze konkretnego modelu urządzenia powinno decydować przede wszystkim jego przeznaczenie. Najpierw powinniśmy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym tak naprawdę nam zależy. Czy ważna jest wydajność maszyny i niezawodność działania? A może istotna będzie możliwość przetwarzania plików CAD-owskich? Jak wyglądają nasze potrzeby związane z rozdzielczością drukowania i wielkością zasobników atramentu?...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS