wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Październik 2008, Nr 10 (161) |


• O centralizacji stołecznej geodezji mówi Tomasz Myśliński, geodeta Warszawy • Automatyczny postprocessing • Egzamin ASG-EUPOS • Inspektor z A1 • Transformacja mapy zasadniczej • Rumcajs w kraju Janosika

powrót

Urszula Zielińska

Ośrodek dokumentacji nadal źródłem prawa

Do WINGiK-a w Krakowie

Wniosek o zbadanie zasadności odmowy włączenia do PZGiK dokumentacji geodezyjnej z inwentaryzacji powykonawczej zagospodarowania działek (...) w Rabce Zdroju. W kwietniu 2008 r. do PODGiK w Nowym Targu został przekazany operat z inwentaryzacji powykonawczej zagospodarowania działek (...) w Rabce Zdroju. Po blisko dwóch miesiącach bezczynności 16 czerwca 2008 r. w PODGiK dokonano kontroli operatu pomiarowego. Protokół z tej kontroli przesłano nam pocztą e-mail. Po jego przeczytaniu załamałam ręce. Po namyśle uznałam za skandal fakt, że za pieniądze publiczne ktoś (brak podpisu pod protokołem) uprawia sobie „radosną twórczość”. Osoba lub osoby (o liczbie mnogiej świadczy zapis „mamy tu na myśli”) uznały, że w operacie pomiarowym brakuje czterech załączników „niezbędnych do założenia kartoteki budynku”, których wzory znajdują się w Instrukcji G-5:

1. Arkusza danych ewidencyjnych budynków – wzór nr 24. Z tym akurat mogę się zgodzić i jeszcze dzisiaj prześlę go do Nowego Targu.

2. Zgłoszenia zmian danych ewidencji gruntów i budynków – wzór nr 27. To jest załącznik z „zupełnie innej bajki” i dotyczy zmian zgłaszanych przez właściciela nieruchomości na podstawie art. 2 ust. 2 Pgik. Dlaczego geodeta uprawniony ma wypełniać ten druk, zupełnie nie mogę zrozumieć. Odnoszę wrażenie, że osoby piszące protokół kontroli mają problem z odróżnieniem geodety uprawnionego od właściciela nieruchomości oraz które zmiany wprowadza się z urzędu, a które na wniosek...

Pełna treść listu (wraz z odpowiedzią małopolskiego WINGiK-a Wojciecha Marczyka) w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS