Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Grudzień 2009, Nr 12 (175) |


• Płace w geodezji w 2009 r. • Wywiad z szefami gdańskiej firmy BMT • Oprogramowanie do redakcji map • O geometrii torów kolejowych • Odpowiedzialność zawodowa geodety • Osnowa nie dla każdego • DODATEK TACHIMETRY, a w nim artykuły i porównanie parametrów

powrót

Anna Wardziak

Skok w cyberprzestrzeń

Pomorskie: informatyzacja pzgik oraz opracowanie systemu organizacji, zarządzania i udostępniania przez internet

Zaledwie 25 miesięcy przewidziano na opracowanie i wdrożenie systemu elektronicznej archiwizacji i obiegu dokumentów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego dla województwa pomorskiego. Koszt projektu finansowanego głównie z funduszy europejskich nie przekroczy 8 mln złotych.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na utworzenie elektronicznych kopii dokumentów i materiałów znajdujących się w zasobie, zbudowanie bazy danych dla tak archiwizowanych dokumentów, opracowanie systemu organizacji, zarządzania i udostępniania powstałych dokumentów przez internet, opracowanie standardu przyjmowania i wydawania dokumentów w postaci elektronicznej oraz standardu metadanych. Prace podjęto z inicjatywy geodety województwa pomorskiego Krystiana Kaczmarka. Po uzyskaniu zgody Zarządu Województwa Pomorskiego oraz poparcia głównego geodety kraju pomysł był rozwijany we współpracy z Tadeuszem Jankiewiczem, głównym specjalistą ds. geodezji Urzędu Marszałkowskiego, oraz geodetami powiatowymi.

Projekt pod nazwą „Informatyzacja państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz opracowanie systemu organizacji, zarządzania i udostępniania przez internet” jest realizowany w ramach priorytetu 2.4 „Rozwój zasobów ludzkich – wzmacnianie potencjału ludzkiego w samorządach i służbach publicznych” Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego...

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS