wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Marzec 2011, Nr 3 (190) |


? Norweskie inspiracje, czyli finał Akademii INSPIRE ? O nawiązaniu wysokościowym do stacji ASG-EUPOS ? Granica polsko-rosyjska po traktacie ryskim ? Postępowanie klauzulowe i egzekucyjne ? Zestawienie ploterów wielkoformatowych ? Geodezja na morzu ? Bezrobocie 2010 Dodatek NAWI: ? GLONASS się rozpędza, ? Co nowego w ASG-EUPOS, ? 90 odbiorników ...

powrót

Jerzy Królikowski

Geodeta u dystrybutora

Zestawienie ploterów wielkoformatowych, cz. II (sprzęt Canon, Ricoh i Xerox)

Ploter to nie sprzęt pomiarowy, jego zakup jest więc dla geodety sporym wyzwaniem. Jak dobrze przygotować się do spotkania z dystrybutorem, by nie pożałować kosztownego zakupu?

Podstawową rzeczą jest chłodna analiza potrzeb. Odpowiedzmy sobie na pytania, ile możemy przeznaczyć na zakup oraz do jakich wydruków ploter ma nam służyć. Jeszcze przed spotkaniem warto się zastanowić, czy potrzebny nam druk czarno-biały, a może kolorowy? Droższy, ale szybszy laser gwarantujący trwalsze wyploty, czy tańszy atrament? Czy potrzebny nam wielkoformatowy skaner i kopiarka? Jeśli tak, to zintegrowany czy zewnętrzny? Ile miejsca w biurze może nam zająć to urządzenie? Co będziemy chcieli drukować, w jakich formatach oraz jak często? Jeśli ustalimy już odpowiedzi na te pytania, wybierzmy z zestawienia (także GEODETA 2/2011) produkty spełniające nasze oczekiwania i umówmy się z ich dystrybutorem. Mając na uwadze, że ploter kosztuje przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych, nie bójmy się zająć sprzedawcy więcej niż godzinę.

Jedną z najczęściej przywoływanych przez dystrybutorów cech urządzenia jest czas wydruku. Choć porównywanie produktów na jej podstawie wydaje się proste, to rzeczywistość okazuje się dużo bardziej skomplikowana. Przygotujmy więc na pamięci USB przykładowe dokumenty, jakie mamy zamiar drukować – niech będą to zarówno małe pliki wektorowe, jak i duże rastry. Gdy zmierzymy, ile czasu zajmie ich wyplot, w wielu przypadkach wartości te będą zdecydowanie odstawać od oficjalnej specyfikacji producenta. Miejmy przy tym na uwadze, że plotery oferują kilka trybów druku (ekonomiczny, normalny, wysokiej jakości itp.), a każdy z nich oznacza zupełnie inną prędkość...

Pełna treśc artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS