wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Luty 2011, Nr 2 (189) |


• Zakręcanie kurka z uprawnieniami, czyli propozycje reformy systemu nadawania uprawnień • Konny GIS za 12 milionów • EWID: strzał w stopę • Rozmowa z Anitą Wierzejską, geodetą powiatowym w Piasecznie • GIS na kryzys • Testujemy toromierz LaserTEC-1435 • Zestawienie ploterów wielkoformatowych, cz. 1

powrót

Barbara Stefańska

Konny GIS za 12 mln

Łódzkie wdraża system monitorowania jeźdźca i konia w ruchu w ramach projektu budowy szlaku konnego „Turystyka w siodle”. Przedsięwzięcie pochłonie spore pieniądze. Informacja ta wywołała lawinę komentarzy na Geoforum.pl.

Wprzetargu na system monitorowania jeźdźa i konia zwyciężyły firmy LTC Sp. z o.o. z Wielunia oraz krakowski Comarch SA, które jako jedyne złożyły ofertę. Obie działają na rynku informatycznym, z tym że Comarch jest znacznie większym i bardziej znanym przedsiębiorstwem. W ramach realizacji zamówienia konsorcjum dostarczy interaktywne mapy cyfrowe, odbiorniki GPS, przewodniki głosowe i inne urządzenia (serwery, rou­tery, firewalle, drukarki, kserokopiarki, notebooki, skanery, akcesoria sieciowe). Poza tym wdroży system, przekaże prawa majątkowe do niego i przeprowadzi szkolenie.
Ogłoszenie o zamówieniu pojawiło się na początku września 2010 r., a przetarg został rozstrzygnięty w listopadzie. Firmy musiały się wykazać wykonaniem w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej dwóch zamówień na systemy informatyczne dla administracji publicznej o wartości minimum 1 mln zł każde, z których jedno dotyczyło portalu informacji turystycznej i kulturalnej, a drugie – platformy transakcyjnej umożliwiającej świadczenie usług on-line. Na realizację zamówienia konsorcjum ma czas do końca czerwca tego roku. Jego wartość to 11,6 mln zł brutto.

Czemu służy budowa systemu monitorowania? Ma on zapewnić jeźdźcom stałą opiekę ze strony call center, a gdy spadną z konia lub zboczą ze szlaku – zagwarantować błyskawiczną interwencję służb ratowniczych zaopatrzonych łącznie w ponad 250 zestawów GPS. Jak czytamy w dokumentach, monitoring będzie można zastosować również dla rowerzystów i kajakarzy...

Pełna treśc artykułu w lutowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS