Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Marzec 2010, Nr 3 (178) |


• Pełne pokrycie BDOT w 2013 - zapowiada GUGiK... • Zmiany powierzchni przy przejściu z układu 1965 na 2000 • Gra w kulki – wykonawcy odzyskują pieniądze z ODGiK • Rozmowa z organizatorami olimpiady geodezyjnej • Podział nieruchomości a dostęp do drogi publicznej Dodatek NAWI z przeglądem geodezyjnych ...

powrót

Jacek Jarząbek, Jerzy Zieliński

Pełne pokrycie w 2013

Plan pracy służby geodezyjnej i kartograficznej na rok 2010 dotyczący opracowań i aktualizacji Bazy Danych Obiektów Topograficznych

Narada robocza Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii z geodetami województw i dyrektorami/kierownikami wojewódzkich ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej (WODGiK) odbyła się w Szczawnie-Zdroju w dniach 10-12 lutego 2010 r. W spotkaniu uczestniczył Stanisław Longawa – wicemarszałek województwa dolnośląskiego nadzorujący sprawy geodezji i kartografii. Omawiano główne założenia realizowanych przez GUGiK (oraz we współpracy z innymi resortami) projektów z 7. osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka mających na celu dostarczenie administracji, przedsiębiorcom oraz obywatelom uporządkowanej, aktualnej, zharmonizowanej informacji referencyjnej o obiektach i zjawiskach w przestrzeni dla obszaru całego kraju w sposób zestandaryzowany z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i usług.
Realizacja tych wspólnych zamierzeń spowoduje w konsekwencji podniesienie poziomu jakości i dostępności zasobów geoinformacyjnych kraju oraz poprawę efektywności ich udostępniania i tym samym – wykorzystywania. Im lepsza jakość informacji, tym więcej potencjalnych problemów będzie można trafniej zdiagnozować w fazie planowania i przygotowania inwestycji. Aktualne i spójne w skali całego kraju dane BDOT otworzą możliwości przeprowadzania analiz przestrzennych w zakresie wzajemnych relacji pomiędzy poszczególnymi komponentami środowiska geograficznego (np.: siecią hydrograficzną, rzeźbą terenu i roślinnością), a także wyjaśniania wpływu warunków przyrodniczych na osadnictwo, powstawanie i rozwój aglomeracji czy układ sieci transportowych. Wykorzystanie czasu aktualizacji jako atrybutu w procesie budowy baz danych pozwoli na analizę zjawisk przestrzennych w czasie, umożliwi śledzenie i monitorowanie procesu rozwoju i jego prognozowanie poprzez interpolację lub ekstrapolację. Stwarza to szerokie możliwości badania na podstawie gromadzonych danych dynamiki zjawisk naturalnych i społeczno-gospodarczych – przemieszczania i rozwoju, zastępowania jednych zjawisk przez inne.
...

Pełna treść artykułu w marcowym wydaniu GEODETY

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama