Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Wrzesień 2010, Nr 9 (184) |


• Założenia projektowe do Państwowego Systemu Informatycznego TEREN z 1972 r. • Miasto ruin, czyli jak powstawała cyfrowa rekonstrukcja Warszawy prawie doszczętnie zniszczonej podczas II wojny światowej • Debata przedstawicieli uczelni niepublicznych na temat kształcenia na kierunku geodezja i kartografia • Kształcenie w ...

powrót

Robert Mazur, Karolina Tyrańska, Piotr Nestorowicz

Edukacja dla bezpieczeństwa

System ArcGIS w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Przyspieszenie przepływu informacji na temat rzeczywistych lub potencjalnych zagrożeń, pogłębione i rzetelne analizy przestrzenne będące podstawą dalszych działań – to tylko niektóre z innowacji, jakie GIS proponuje służbom odpowiedzialnym za szeroko rozumiane bezpieczeństwo powszechne. Nic dziwnego, że systemy informacji przestrzennej zyskują coraz większą popularność wśród służb ratowniczych i podmiotów zarządzania kryzysowego.

Nieodzownym elementem weryfikującym funkcjonalność nowoczesnych rozwiązań informacyjnych i teleinformacyjnych jest działalność naukowa, badawcza i szkoleniowa placówek specjalizujących się w kształceniu z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa powszechnego. Ważną rolę w tym procesie odgrywa Szkoła Główna Służby Pożarniczej. Uczelnia zalicza się do jednej z niewielu na świecie placówek naukowo-badawczych kształcących kadrę oficerską straży pożarnej na prawach uniwersyteckich, będąc jednocześnie częścią struktury organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Bogata historia sięgająca 1937 roku, wiedza oraz doświadczenie sprawiły, że uczelnia poszerzyła zakres kształcenia o absolwentów studiów cywilnych, specjalistów z zakresu inżynierii bezpieczeństwa pożarowego i inżynierii bezpieczeństwa cywilnego. Szkoła Główna Służby Pożarniczej, będąca centralnym ośrodkiem naukowo-badawczym, jest doskonałym miejscem do weryfikacji (na poziomie prac naukowo-badawczych i zajęć laboratoryjnych) nowatorskich rozwiązań wpływających na poprawę bezpieczeństwa powszechnego.
...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu GEODETY 

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS