Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Wrzesień 2010, Nr 9 (184) |


• Założenia projektowe do Państwowego Systemu Informatycznego TEREN z 1972 r. • Miasto ruin, czyli jak powstawała cyfrowa rekonstrukcja Warszawy prawie doszczętnie zniszczonej podczas II wojny światowej • Debata przedstawicieli uczelni niepublicznych na temat kształcenia na kierunku geodezja i kartografia • Kształcenie w ...

powrót

Paweł Sudra

Geomatyk, czyli kto?

Kształcenie w dziedzinie geoinformacji w Polsce

Od paru lat lawinowo rośnie liczba uczelni oferujących studia związane z geomatyką i systemami informacji przestrzennej. Kształcenie w zakresie GIS proponują jednostki specjalizujące się w geodezji i kartografii, informatyce, a także w naukach o środowisku. Są plany tworzenia nowych kierunków studiów.

Edukacja w zakresie GIS to kursy przedmiotowe na studiach licencjackich czy inżynierskich, specjalizacje magisterskie, studia podyplomowe, kursy specjalistyczne. Coraz częściej wprowadzane jest nauczanie metodą na odległość (e-learning/distance learning) czy współpraca międzyuczelniana. Poza uczelniami kursy związane z systemami informacji przestrzennej oferują także firmy komercyjne – często producenci oprogramowania (np. program szkoleniowy
ESRI Virtual Campus). Uczestnicy takich kursów mają szansę zaznajomienia się z metodyką pracy w GIS, jednak głównie poznają programy poszczególnych producentów. Jak wyglądają możliwości edukacji w dziedzinie geoinformacji w odniesieniu do oferty polskich uczelni i różnych profili nauczania? Niniejszy wybiórczy przegląd nie ma na celu przedstawienia wszystkich dostępnych propozycji. Ma on raczej zasygnalizować istniejące kierunki kształcenia, plany rozwoju nauczania i szanse, ale także problemy.
...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu GEODETY 

powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama