Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Wrzesień 2010, Nr 9 (184) |


• Założenia projektowe do Państwowego Systemu Informatycznego TEREN z 1972 r. • Miasto ruin, czyli jak powstawała cyfrowa rekonstrukcja Warszawy prawie doszczętnie zniszczonej podczas II wojny światowej • Debata przedstawicieli uczelni niepublicznych na temat kształcenia na kierunku geodezja i kartografia • Kształcenie w ...

powrót

Stanisław Kowalski

Ważny pilotaż

Niebawem ruszy pilotaż mający na celu wzajemne dostosowanie Integrującej Platformy Elektronicznej (IPE), ewidencji gruntów i budynków (EGiB) oraz ksiąg wieczystych (KW). Jest to inicjatywa Unii Metropolii Polskich skupiającej samorządy 12 największych miast.

Projekt związany jest z budową Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach. Prowadzone prace będą dotyczyły:
• automatycznego generowania informacji o zmianach danych EGiB oraz przekazywania zawiadomień o nich do systemu ksiąg wieczystych w formie dokumentów elektronicznych,
• automatycznej aktualizacji ewidencji gruntów i budynków na podstawie zawiadomień o zmianach w kw.
• prowadzenia w CODGiK centralnego repozytorium kopii zbiorów danych EGiB.
Dzięki temu nastąpi sprzężenie ewidencji gruntów i budynków z księgami wieczystymi. Na jednostki pilotażowe wybrano: Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań i Warszawę. W przypadku stolicy, z uwagi na różnorodne oprogramowanie służące do prowadzenia EGiB i różny stan baz danych, pilotaż obejmie tylko dzielnicę Mokotów.
Całość prac będzie koordynował Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Urząd przygotuje także wytyczne techniczne dla projektu, dokona implementacji schematów aplikacyjnych GML i XML do IPE oraz będzie finansował prace ze środków
FGZGiK. Ze strony samorządów należy spodziewać się dostosowania ich systemów komputerowych służących do prowadzenia EGiB do automatycznego generowania informacji o zmianach danych w ewidencji oraz przekazywania ich do KW, a także aktualizacji EGiB poprzez automatyczne wprowadzanie zmian nadsyłanych przez system kw.
...

Pełna treść artykułu we wrześniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS